Емигрантите пратили на роднини у нас 407,9 млн. евро за 6 месеца

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
09:58 / 17.08.2012
694
407,9 млн. евро са изпратили българите, които постоянно живеят зад граница, на свои близки и роднини у нас през първата половина на годината. Това показват данни на Българската народна банка (БНБ) за платежния баланс. Любопитното е, че преките чуждестранни инвестиции в страната за същия период са едва 221,4 млн. евро.

Емигрантските пари само през юни възлизат на 68,9 млн. евро. Това е спад с над 9 млн. евро в сравнение с май, когато те достигнаха рекордно ниво от 78,2 млн. евро. През цялата 2011 г. българите, живеещи в чужбина, са изпратили у нас 770,1 млн. евро. За сравнение преките чуждестранни инвестиции в страната през миналата година бяха над 1,34 млрд. евро.

Експерти коментират, че средствата, изпратени от българите зад граница у нас, вероятно са много повече.

Източник: в. "Монитор"


Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
307 км/ч - самоубиец лети със скоростта на самолет по АМ "Тракия"...
Километрично задръстване на АМ "Тракия"!
Готова е съдебномедицинска експертиза за смъртта на Магдалена от ...
Вътрешният министър Митов остро: Всички критикари трябва да отгов...
Бойко Борисов: Програмата на кабинета е готова, разговарях с Росе...
Някои жени се връщат на работа след майчинство и остават неприятн...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).