Филип Киркоров плати билетите на 139 руски летовници

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
09:21 / 15.09.2011
927
Туроператорът "Алма тур" e изпращал на морските летища пътници фантоми, за които никой не е купувал билети за връщане. Затова имената на пасажерите не са влезли нито в резервационната система на "България Ер", нито на друга авиокомпания. Това съобщиха от националния авиопревозвач вчера.

От там са категорични, че "България Ер" никога не е отказвала да качи на борда си пътник, чието име фигурира в списъците с пасажери. Онова, което "Алма тур" хвърлят в пространството, е бройка хора, които не знаят как ще се върнат у дома, но не става ясно с коя компания би трябвало те да пътуват. Причината е, че туроператорът не им е запазил места, обясниха от авиокомпанията. "България Ер" работи по договор за съвместно изпълнение на полетите с няколко руски превозвача и ако хората са кацнали у нас с едната, може да отлетят с другата. Фактът, че списъците не са известни на нито една от компаниите, означава, че пътниците никога не са имали билети категорични са от "България Ер".

От националния превозвач напомниха още, че "Алма тур" е регистрирана по IATA, притежава съответния код и може да осигурява самолетни билети по всяко време. Фактът, че туроператорът не осигурява тези билети, означава, че проблемът е при тях.

На този етап "България Ер" превозва средно по 5 хил. туристи седмично към Русия и лети по 16 честоти, съобщи търговският директор Мария Стоянова. С нито един друг туроператор не е възниквал проблем при превоза на пътници, допълни тя.

Междувременно вчера министърът на транспорта Ивайло Московски заяви, че руски туроператор е платил полета за 139 пасажери до Санкт Петербург. По-късно стана ясно, че билетите са закупени от естрадната звезда Филип Киркоров. "Това е мой дълг, защото се чувствам българин.", коментира Киркоров пред РИА Новости. В същото време Федералната агенция по туризъм на Русия призовава местните туристически оператори и агенти да не работят с фирмата "Алма Тур-Санкт Петербург", докато тя не гарантира връщането на клиентите си от България.

Източник: в. "Монитор"


Виж коментарите (1)

Още по темата (29):
08.06.2012 Опасения от втора криза с изоставени чужди туристи това лято
28.11.2011 Обезщетяват само около 10% от клиентите на фалиралата "Алма Тур"
07.10.2011 "Алма Тур" иска фалит
26.09.2011 Два пъти повече руски туристи тази година
26.09.2011 МИЕТ даде пресконференция в Москва във връзка с казуса с руските туристи
23.09.2011 Bulgaria Air утре ще извози всички руски туристи от летище Варна
Още новини от Национални новини:
Фалшиво евро, какво да правим?
В България са разрешени да се доставят четири лекарствени продукт...
От Външно предупредиха българите, които ще пътуват до Северна Фра...
Роднини на ученичка нахлуват и пребиват деца в училище в Бяла Сла...
Президентът: Стратегическото партньорство между България и Япония...
Празникът на 21 май - какви са забраните


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).