ГЕРБ разкритикува проектобюджета: Приходната част е завишена нереалистично

Автор: Луиза Транчева
Коментари (0)
12:54 / 11.11.2023
1433
ГЕРБ разкритикува проектобюджета за 2024 година, който вчера бе представен от финансовия министър Асен Василев. Делян Добрев заяви на Националното съвещание на ГЕРБ във Велико Търново, че данъчните приходи са завишение "нереалистично". 

"Данъчните приходи в държавния бюджет за 2023 година са 35 милиарда лева. Те не могат да ги съберат. Към момента се вижда неизпълнение на прихдодната част с два милиарда, т.е. няма да съберат 35 милиарда, ще съберат 33", заяви той. 

"Знаете ли колко са заложили за догодина? 40 милиарда - над 20% увеличение на реално събраните данъчни приходи от тази година. От къде ще дойдат тези 7 милиарда, от никъде, защото те ще карат до март, а след това ще заминат кой знае къде", каза още Добрев. 

Бившият министър на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков заяви, че обещаният един милиард за общините е "имагинерен". 

"За огромно съжаление единият милиард, който Асен Василев спомена, че

ще бъде заделен в бюджета, освен че е имагинерен, не почива на реална спогодба. ПП обещаха да има изготвен реален план за действие на общините до края на септември. Ние ще настояваме, така както през 2021 вие реализирахте преходни остатъци, да може тези средства да са на разположение през целия цикъл", каза той.

"За съжаление, няма нито стотинка увеличение на капиталовите разходи, при всички инфлационни процеси, които наблюдаваме през последните години", добави той.

Той обаче обяви, че до месец ще бъде обявена нова процедура за третия лот от пътя Русе - Велико Търново.

Виж коментарите (0)

Още по темата (780):
29.04.2025 Асен Василев към журналистите: Както 2 месеца въртяхте, че има дупка в бюджета от 18 млрд., нека сега да въртите 2 месеца, че той е точно 3%
03.04.2025 Държавата "облекчи болките" на над 40 хил. българи през 2024 година
01.04.2025 Всеки трети се пенсионира преди законоустановената възраст
21.03.2025 Разходите на работодателите за един отработен час от техен служител нараснаха с близо 13%
19.03.2025 Всяка четвърта пенсия у нас е инвалидна
12.03.2025 Според данни на МТСП, най-високи средни заплати получавали журналистите и книгоиздателите?
Още новини от Национални новини:
"Грийнпийс България" с дръзко послание към управляващите
Разпитаха Кирил и Георги Домусчиеви по делото срещу Васил Божков
Проф. Богомил Манов: Пенсията трябва да бъде функция на това, кое...
Доц. Кирил Карталов: Светият престол е част от геополитиката
Осъдиха на 18 години затвор убиеца на психолога Иван Владимиров-Н...
Отчаяна майчина молба: Много е страшно да гледаш как детето ти се...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).