Хиляди нелегални мигранти са се опитали да влязат у нас от началото на годината

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
15:01 / 22.05.2025
1002
Граничен полицейски наряд от ГПУ-Малко Търново е спрял вчера в района на село Крушевец лек автомобил "Мерцедес“, управляван от 20-годишен мъж от Добрич. В колата граничните полицаи са установили трима незаконни мигранти без документи за самоличност. Заедно с шофьора те са задържани. Установено е, че двама от мигрантите са от Мароко, третият е алжирец. Срещу тях е образуван заявителски материал за незаконно преминаване на границата, а срещу шофьора – бързо производство за каналджийство - по описа на ГПУ-Малко Търново, отчитат от Гранична полиция.

За периода 01.01- 30.04.2025 г. служителите на ГДГП са задържали общо 450 мигранти при незаконно влизане на българо-турската граница. Граничните полицаи са предотвратили 3670 опита на граждани на трети страни да преминат незаконно на наша територия. Предотвратените опити през април са с 28% повече в сравнение с март.

На зелената граница с Турция са задържани 391 незаконни мигранти. На граничните пунктове са задържани 59 граждани на трети страни. 26 от тях са били укрити (23 - в коли, 3 - в камиони), други 25 са използвали преотстъпени или неистински документи, а 8 лица са направили опит да избегнат граничните проверки.

Анализът на данните показва, че гражданите на Мароко/184/ и Афганистан/118/ заемат най-голям дял от лицата, правещи опити за нелегално влизане в страната през зелената граница.

При извършване на компенсиращи мерки през първите 4 месеца на 2025 г. на българо-румънската граница са задържани 169 граждани на трети страни, на българо-гръцката граница – 7.

Виж коментарите (0)

Още по темата (528):
05.08.2025 Чужденец, трафикант на нелегални мигранти, се блъсна в патрулка в Ямбол! Колата крадена, в нея и деца
03.08.2025 България задържа десетки надуваеми лодки, предназначени за нелегални
мигранти
29.07.2025 България с пилотен за ЕС модел за социална грижа към деца бежанци
28.07.2025 Европол унищожи мрежа за контрабанда на мигранти, базирана в наша съседка
25.07.2025 Антон Златанов: Нелегалният мигрант е прострелян в рамото
24.07.2025 Мигрант нападна граничен полицай край Звездец, униформеният го простреля
Още новини от Национални новини:
МВнР с предупреждение за всички българи, пътуващи към Испания
България използва системите на ЕС за борба с пожарите у нас
След скандала с държавните имоти: Правителството внесе програмата...
Владимир Иванов: Пазарът на храни на едро е стабилен, няма сериоз...
Радев наложи вето върху промените в Закона за държавната собствен...
Има пострадал при катастрофата на АМ "Тракия"


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).