Изследване: България е една от най-слабо подготвените държави в Европа по защита от COVID-19

Автор: Гено Петров
Коментари (0)
14:30 / 16.04.2020
2471
Deep Knowledge Group е консорциум от търговски и нестопански организации, които съдействат в направата на различни по вид изследвания - от научни изследвания до инвестиции, предприемачество, аналитика, медии и др. филантропия и др.

Едно от най-пресните им изследвания е във връзка с коронавируса и справянето на държавите по света с него. 

Данните от това изследване се събират от обществено достъпни източници, включително Световната здравна организация, Университета Джонс Хопкинс, CDC, Worldometers и други. Всеки параметър получава конкретен коефициент на тежест или значимост и се използва като вход в аналитични уравнения на Deep Knowledge Group. 

Една от класациите на  Deep Knowledge Group е за най-безопасни страни в Европа. Тя е разделена на три под класации - страни, които са най-безопасни, такива, които са средно застрашени, и такива, които са  с най-слаба защита от коронавируса. България попада именно в нея. Германия пък е най-слабо застрашената страна в Европа.

В класацията за най-безопасни страни в света начело е Израел, следвана от Германия и Южна Корея. От нашите съседи - Гърция са 30-и, а Турция - 36-и.

България все пак не попада и в класацията за най-застрашени страни в света. Няма ни в ТОП 20. Най-опасно е все още в Италия, Испания и Великобритания.

Методологията по изготвяне на рейтингите на DKG, чиито класации публикуват световни медийни гиганти като "Der Spiegel" и "Forbes", е много сложна и обхваща практически всички аспекти. Изследват се:

- ефикасност на карантината (мащабност, хронология, нарушения на карантината, икономическа подкрепа за карантинираните, свиването на икономическите и търговски връзки, рестрикции за пътувания);

- наблюдение и откриване (обхват на диагностичните методи, широко тестване на населението спрямо болничното тестване, ефикасност на тестването (време за излизане на резултата), диагностика и прогнозиране, държавно контролирана технология за мониторинг, надеждност и прозрачност на данните); 

- ефективност на държавното управление (наблюдаващи системи и управление при бедствия, ниво на сигурност и защита, ниво на правителствените технологии, бърза мобилизация по спешност)

- готовност за спешно лечение (брой на обдишващите апарати, брой на болничните легла, брой на медицинските служители, прогресивност на нивото на здравеопазването, инфраструктура за бързо производство на екипировка, мобилизация на нови ресурси в здравеопазването).

Виж коментарите (0)

Още по темата (14910):
08.05.2024 Изтеглят COVID ваксината на "Астра Зенека" в световен мащаб, причината е интересна
07.05.2024 Два нови щама на COVID-19, може да се усъмните за тях заради 10 грипоподобни симптома
06.05.2024 Ген. Мутафчийски: Никога не можах да намеря отговор на този въпрос
22.04.2024 Без починали от коронавирус за последното денонощие
09.04.2024 Лекар: Една майка да откаже имунизация – това значи 4000 деца с възможност да се разболеят от коклюш
09.04.2024 Доц. Атанас Мангъров: Тези ваксини трябва да бъдат правени безусловно
Още новини от Национални новини:
Листите за парламентарните избори имат от всичко: Нови лица, добр...
Плевенчани останаха на тъмно след бедствието
Половин България е пазарувала онлайн в последните 6 месеца
Борисов: Петков казваше "Тагарев е нашето знаме", сега го няма в ...
Млад мъж от "Столипиново" учи за зъболекар, иска да си отвори каб...
Потоп удави плевенчани


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).