МОН съветва баловете да се отложат

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
11:18 / 23.06.2020
3070
Във връзка с увеличения брой заболели и призивите от институциите за спазване на мерки за дистанция, считаме, че не е редно да се провеждат баловете и съветваме те да се отложат". Това съобщиха от министерството на образованието в отговор на запитване на "Сега" дали баловете ще се проведат по план.

"Провеждането на абитуриентски балове става по решение на зрелостниците и училищата. МОН няма правомощия да разрешава тържества, провеждащи се извън учебното време и извън образователните институции. Предвид епидемиологичната обстановка сме препоръчали да бъдат отложени баловете поне до края на извънредната ситуация (30 юни)", посочват още от министерството на образованието.

Междувременно абитуриентските балове в Бургас започнаха. Снощи в Морската градина, в 18:00 ч. 158 абитуриенти от Математическата гимназия се събраха, за да отпразнуват завършването си. 49 от тях станаха повод за най-голямата гордост за Бургас със своите пълни шестици на държавните зрелостни изпити.

Новата заповед на Кирил Ананиев по никакъв начин не притесни абитуриентите, които нетърпеливо тръгнаха към най-големия ни курортен комплекс Слънчев бряг, за да отпразнуват своя бал.

От Асоциацията на хотелиерите и ресторантьорите увериха, че в заведенията ще се следи стриктно за спазването на всички противоепидемични мерки - ограничаване до 4 души на маса, предоставяне на дезинфектанти и санитарно-хигиенни принадлежности и работа на 50% от капацитета.

Виж коментарите (1)

Още по темата (15126):
21.05.2025 Бившият здравен министър Асена Сербезова осъди прокуратурата за 50 000 лева
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Консумирането на портокали обостря симптомите на грип?
05.03.2025 Васил Велев: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%. COVID добавката трябва да отпадне на два етапа
Още новини от Национални новини:
Андрей Ковачев: България и РСМ нямат нужда от медиация - имаме до...
Слави Ангелов: Присъдата на Семерджиев е неадекватна, трябваше да...
Крум Зарков: С референдума президентът затвори полето за маневрир...
Доц. Красен Станчев: Животът на хората не зависи от това дали пар...
Кардиолог: Стартовите заплати на медиците са обидно ниски
Даниел Митов разпореди незабавна проверка на обществената поръчка...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).