ПП-ДБ няма да подкрепят проектокабинета на Габриел, част от министрите отказаха участие

Автор: Самуил Иванов
Коментари (1)
19:01 / 19.03.2024
2476
ПП-ДБ няма да подкрепят проектокабинета, част от министрите отказаха участие. Това стана ясно по време на брифинг на коалицията на ПП-ДБ в партийната централа, предаде репортер на "Фокус".

"Искам да заявя съвсем отговорност в Министерството на правосъдието направихме всичко възможно да има нов Закон за съдебната власт", заяви Атанас Славов.

По думите му той отговарял на всички изисквания на Венецианската комисия, както и на всички международни институции.

Той каза, че също не е давал съгласие да участва в предложения проектокабинет на Мария Габриел.

"Никога по никакъв повод не е търсено моето съгласие да бъда включен в така предложения състав на Министерски съвет", заяви Андрей Цеков.

Катя Панева, която бе номинирана за министър на здравеопазването също отказва да бъде министър в проектокабинета. Тя каза, че никой не бил разговарял с нея за това.

Христо Иванов поясни, че не е давал съгласието си за управленското споразумение и не се е подписвал.

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (1)

Още по темата (1534):
19.01.2025 "Българска социалдемокрация - Евролевица" одобри правителството с участието на "БСП - Обединена левица"
23.07.2024 Денков: Не съм предлагал Николай Ненчев за посланик на България в Украйна
23.07.2024 ПП: Кабинетът "Денков" е оставил България с най-нисък дълг в ЕС
29.04.2024 НСО с позиция срещу твърдения на Денков: Охраната не му била отнемана, имал осигурен транспорт
09.04.2024 Делян Добрев направи тежка равносметка на кабинета "Денков": Искат още. Не просто искат - тръшкат се за още!
08.04.2024 Мария Габриел на прощална среща с посланиците: Благодаря за подкрепата
Още новини от Национални новини:
Фалшиво евро, какво да правим?
В България са разрешени да се доставят четири лекарствени продукт...
От Външно предупредиха българите, които ще пътуват до Северна Фра...
Роднини на ученичка нахлуват и пребиват деца в училище в Бяла Сла...
Президентът: Стратегическото партньорство между България и Япония...
Празникът на 21 май - какви са забраните


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).