Правителството одобри Националната програма за реформи на Република България

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (8)
14:39 / 11.04.2012
982
МС съвет прие актуализация за 2012 г. на Националната програма за реформи на Република България. В документа e включена част за изпълнението на мерките, адресиращи препоръките на Съвета от 12 юли 2011 г. Новите мерки и тези, чието изпълнение продължава, са разделени в три отделни, но тясно свързани части за постигането на интелигентен, устойчив и приобщаващ растеж. Програмата съдържа отделна глава по хоризонтални въпроси относно организацията и ангажираността на заинтересованите страни при разработването й. В документа е представен и приноса на Структурните фондове и Кохезионния фонд в прилагането на Националната програма за реформи и прогноза за усвояването на средствата от Структурните фондове и Кохезионния фонд по теми, допринасящи за постигането на целите на НПР до 2020 г.

Като приоритетни за икономическата политика се запазват областите, идентифицирани в предходната програма, а именно - подобряването на инфраструктурата и на бизнес средата, привличане на инвестиции, повишаване на конкурентоспособността на младите хора и подобряване на доверието в държавните институции.

Актуализацията на Националната програма за реформи за 2012 г. и тази година е тясно обвързана с Конвергентната програма на Република България (2012-2015 г.) и заедно с нея директно ще адресират ангажиментите на страната по Пакта "Евро плюс" за повишаване на конкурентоспособността, заетостта и устойчивостта на публичните финанси.

Документът е разработен от Министерството на финансите в сътрудничество с министерствата и ведомствата от държавната администрация, социалните партньори, представители на академичните среди и на неправителствения сектор, при непрекъснати консултации с представители на Европейската комисия. Получените по време на общественото обсъждане на 27 март 2012 г. коментари и препоръки са отразени в програмата.

Виж коментарите (8)
Още новини от Национални новини:
Проф. Митко Димитров: Никой няма точна сума колко са парите в обр...
Учители протестират пред МОН заради новия предмет "Добродетели и ...
Слънчево ще бъде времето по Черноморието утре
Мохамед Халаф: Не мисля, че ще се стигне до ядрен конфликт между ...
Социолог: Киселова все още има шанс да осъзнае политическия късме...
Мощна буря с градушка удари част от България


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).