Прелестно място на 100 км от Пловдив отново привлича туристи

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
17:01 / 19.07.2022
1358
Потокът туристи към Триград и пещерите в региона се възстановява постепенно, след като в края на миналата седмица бе отворен след ремонт пътят към селото, съобщи кметът Емил Гогушев пред Trip.dir.bg. Ремонтът на пътя Триград - Тешел приключи, информира Община Девин. Кметството в Триград очаква туристи и гости за традиционния празник "Орфически мистерии" на 30 юли.

При ремонта е извършена реконструкция на пропадналите пътни участъци, които бяха засегнати от наводнението и бедствието на 11-12 декември 2021 г. Укрепени са скални скатове, опасно надвиснали над пътя.

Ремонтните дейности са извършени с отпуснати от МС 1.2 млн. лв. и допълнително финансиране от Община Девин за рехабилитация на един от проблемните участъци.

Около 50 процента от местата в хотелите в Триград вече са заети от туристи, очаквайки в следващите седмици потокът от летовници да се увеличи, посочи Гогушев. Според него се забелязва активизиране на туристическия трафик към пещерите в района. Основно български туристи посещават Триград, а от чуждестранните преобладават групи от Израел.

Виж коментарите (0)

Още по темата (859):
14.08.2023 "Който влезе, не излиза": По Южното Черноморие е страшно
08.08.2023 Хора вдигат ръце: Всичко е унищожено
10.07.2023 Чиста ли е морската вода?
08.07.2023 Не е за тръгване към Гърция, вижте какво става на "Маказа"
10.06.2023 Опашките на "Кулата" вече са около 6 километра
01.11.2022 Взе повече туристи предпочитат да почиват на къмпинг
Още новини от Национални новини:
307 км/ч - самоубиец лети със скоростта на самолет по АМ "Тракия"...
Километрично задръстване на АМ "Тракия"!
Готова е съдебномедицинска експертиза за смъртта на Магдалена от ...
Вътрешният министър Митов остро: Всички критикари трябва да отгов...
Бойко Борисов: Програмата на кабинета е готова, разговарях с Росе...
Някои жени се връщат на работа след майчинство и остават неприятн...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).