Премиерът: Няма заплаха за България заради ситуацията в Близкия Изток, взети са мерки за потенциални рискове

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
19:20 / 02.10.2024
1926
Набелязахме мерки за потенциални рискове, които към момента не са факт. Това заяви служебният министър-председател Димитър Главчев след края на свикания Съвет по национална сигурност към Министерския съвет заради ескалацията на напрежението в Близкия Изток, предаде репортер на "Фокус"

"Бяха представени мерки за сигурност от Министерството на външните работи, службите и от Министерството на вътрешните работи. Набелязани са стъпки при потенциални рискове, които в момента не са факт", каза още премиерът.

Главчев допълни, че е предложил страната ни да изрази позиция, в която да се призове да има деескалация на напрежението. 

Вътрешният министър Атанас Илков коментира, че нивото на заплаха за страната ни е ниско. 

"Към настоящия момент нямаме постъпили данни, която да е относима към застрашаване средата на сигурност и застрашаване българските граждани. От снощи сме взели всички превантивни мерки, така че да усилим своето присъствие на стратегически места", поясни той. 

Министърът каза, че засилено полицейско присъствие може да бъде забелязано пред Израелското посолство и израелските граждани у нас, както и на всички обществени мероприятия, които имат подобен акцент.

Виж коментарите (0)

Още по темата (194):
18.02.2025 Бивш зам.-министър на отбраната: Отношенията между САЩ и Европа са много
сложни
20.01.2025 Радев изрази признателност към емира на Катар, за освобождението на задържаните българи на кораба "Галакси Лидер" 
17.12.2024 Бивш външен министър: Има опасност конфликтът в Сирия да се възобнови
12.12.2024 Иво Инджев за Сирия: Най-кървавият режим в региона си отиде с най-малко
кръв
11.12.2024 Борислав Гуцанов: Бодряшко е очакването бежанците да се върнат в Сирия – не чухме какво прави България, ако това не е така
10.12.2024 Важна информация от "България Еър", в сила е от 26 декември
Още новини от Национални новини:
Фалшиво евро, какво да правим?
В България са разрешени да се доставят четири лекарствени продукт...
От Външно предупредиха българите, които ще пътуват до Северна Фра...
Роднини на ученичка нахлуват и пребиват деца в училище в Бяла Сла...
Президентът: Стратегическото партньорство между България и Япония...
Празникът на 21 май - какви са забраните


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).