Проф. Константинов: Има масирана хакерска атака към сайта на ЦИК

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
14:54 / 25.10.2015
1427
Директорът на "Информационно обслужване" проф. Михаил Константинов обясни пред "Дарик", че има масирана хакерска атака към сайта на ЦИК. В момента се прави необходимото сайтът да заработи, а страницата на фирмата вече е възстановена. 

От ЦИК пък обясниха, че проблемът е прекаленият трафик към сайта. Константинов коментира, че към момента избирателната активност е над 15%.

"Това е масирана атака от България и чужбина, но тя е овладяна. За щастие, тази атака няма никакво отношение към изборния резултат, ние не използваме интернет за каквото и да било в нашата система, свързано с обработка на резултатите. 

Информирани са службите за злонамерената атака. Това са противници на електронното гласуване и ентусиазирани хакери. Но пак повтарям - това няма никакво отношение към местните избори. Дори интернет да изчезне, дори ако мине комета и отнесе целия интернет, ние пак ще обработим резултатите. На ЦИК сайтът е в интересен режим - ту се включва, ту се изключва. Очаквам скоро да бъде стабилно включен", добави той.


Виж коментарите (0)

Още по темата (294):
25.02.2016 Кандидатът на ГЕРБ за кмет на Въглен: Ще работя за изграждането на нова детска градина в селото
25.02.2016 Във варненско село отново ще избират кмет през март
24.01.2016 Цветан Цветанов идва във Варна, ще анализира местните избори
14.12.2015 Сменят градското ръководство на АБВ заради слабите резултати на изборите
28.11.2015 ДАНС установи руска връзка в хакерската атака на ЦИК
26.11.2015 Съдът потвърди избора на Иван Портних за кмет на Варна
Още новини от Национални новини:
Военнослужещият Калоян Пантаджиев е загиналият моторист от катаст...
Предстои голяма промяна при сделките с имоти
Над 340 000 пенсионери в България продължават да работят на трудо...
Иван Сотиров: Кризата в Столична община и държавата може да се ре...
Пореден случай на агресия в благоевградско училище! Двама мъже би...
Министърът на отбраната за скандала с F-16: Всичко започна от Рум...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).