Пътуването в Европа ще е възможно само след поставена бустерна доза?

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
14:41 / 25.11.2021
1717
Зеленият сертификат за пътуване в Европа да важи след поставена трета бустерна доза ваксина. Това обсъждат европейските власти. Предложението беше направено от Гърция, като редица страни в Европа го подкрепиха. Решението се разглежда и от френските власти, като се очаква окончателно становище до края на седмицата.

 "Страните трябва да обмислят бустерна доза за всички възрастни над 18 години с приоритет хората над 40 години. Това цели да повиши защитата от инфекции и да предотвратя допълнително хоспитализация", обясни директорът на  Европейския център за превенция на болестите към ЕК.

Франция ежедневно регистрира 30 хиляди нови случаи на заразени с COVID инфекцията. Регистрирани са и рекорден брой граждани за поставяне на бустерна доза- 360 хиляди за цялата страна.

Третата доза се предвижда да бъде поставена най-рано шест месеца след приключване на първичната схема. Според обсъжданите нови правила седем месеца след втората доза, ако нямаме бустерна такава зеленият сертификат няма да бъде активен. Очаква се и маските на открито отново да станат задължителни във Франция. Решение се очаква и за ПСР тестовете, като те няма да бъдат валидни както досега 72 часа, а едва за 24 часа.

Виж коментарите (1)

Още по темата (15125):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Консумирането на портокали обостря симптомите на грип?
05.03.2025 Васил Велев: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%. COVID добавката трябва да отпадне на два етапа
05.03.2025 Кунчев за грипа: Финалът на епидемията се очаква до 1-2 седмици
Още новини от Национални новини:
Проф. Митко Димитров: Никой няма точна сума колко са парите в обр...
Учители протестират пред МОН заради новия предмет "Добродетели и ...
Слънчево ще бъде времето по Черноморието утре
Мохамед Халаф: Не мисля, че ще се стигне до ядрен конфликт между ...
Социолог: Киселова все още има шанс да осъзнае политическия късме...
Мощна буря с градушка удари част от България


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).