Рашков категоричен: Полицаите, замесени в скандала с шамара на "Тракия", нямат място в МВР!

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
17:29 / 13.04.2022
1622
Полицаите, замесени в скандала с шамара на "Тракия", ще бъдат отстранени от длъжност до приключване на дисциплинарното производство. Това обяви вътрешният министър Бойко Рашков на изслушване в парламентарна комисия.

"Изключително срамно явление, съпътствано от редица чисто професионални нарушения, които видяхме от страна на служителите на КАТ. Място за подобни служители на МВР няма категорично", подчерта вътрешният министър.

Той коментира, че първоначалните данни сочат опит за заличаване на следите от извършеното нарушение, чрез изтриване на видеозаписа от страна на самите служители.

Рашков посочи, че е разпоредил да се извърши проверка на всички полицейски коли, които контролират пътното движение в страната. Целта е да се установи има ли и на друго място въздействие върху техническите средства в автомобилите.

"Непрекъснато говорим за пари и за бюджет и накрая се намират едни служители, които рушат това, което сме купили с парите на българския данъкоплатец", подчерта силовият министър.

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (1)

Още по темата (3):
27.04.2022 След ударения шамар на турски шофьор: Установиха полицейските служители, извършили проверката
14.04.2022 Криминален експерт: Корупцията в МВР храни и има политическа окраска
13.04.2022 Бойко Рашков разпореди проверка за шамара и искания подкуп от турския
тираджия
Още новини от Национални новини:
"Грийнпийс България" с дръзко послание към управляващите
Разпитаха Кирил и Георги Домусчиеви по делото срещу Васил Божков
Проф. Богомил Манов: Пенсията трябва да бъде функция на това, кое...
Доц. Кирил Карталов: Светият престол е част от геополитиката
Осъдиха на 18 години затвор убиеца на психолога Иван Владимиров-Н...
Отчаяна майчина молба: Много е страшно да гледаш как детето ти се...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).