Само във Varna24.bg: Обявиха резултатите от проверката по сигнала за умряла риба

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
08:43 / 12.07.2023
1993
Резултатите от пробите, взети от морските води на 27.06.2023 г. по сигнал за умряла риба в района на плаж Иканталъка II, къмпинг "Св. Георги“, отчитат минимални отклонения по няколко показателя - разтворен кислород, наситеност с кислород, азот амониев и ортофосфати като фосфор.

В пробите от морски води в района на плаж Тузлата са установени превишения по показател ортофосфати като фосфор. Всички останали изследвани показатели - БПК5, нитрити, метали, съответстват на нормите за добро състояние на крайбрежните води, научи Varna24.bg от Басейнова дирекция – Варна.

Към момента на проверката от РИОСВ не са установени брегови източници на замърсяване, нито източници на замърсяване от корабоплаването от страна на Изпълнителната агенция "Морска администрация“.

Възможна причина за измирането на рибите (за които е установено, че са били с размер 3-4 cm) е пониженото съдържание на кислород, съчетана с рязка промяна в температурата на водата в периода 26-27.06.2023 г.

В Плана за управление на речните басейни на Черноморския район за басейново управление в периода 2016-2021 г. водното тяло, от което са взети пробите, е определено в умерено екологично състояние, което се дължи на фосфати и влошени кислородни условия, което се потвърждава и от получените резултати.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
"Грийнпийс България" с дръзко послание към управляващите
Разпитаха Кирил и Георги Домусчиеви по делото срещу Васил Божков
Проф. Богомил Манов: Пенсията трябва да бъде функция на това, кое...
Доц. Кирил Карталов: Светият престол е част от геополитиката
Осъдиха на 18 години затвор убиеца на психолога Иван Владимиров-Н...
Отчаяна майчина молба: Много е страшно да гледаш как детето ти се...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).