Варненци са предупредени за утре

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
13:03 / 19.01.2023
15114
Днес ще се задържи много ветровито, по северните склонове на планините ще духа бурен и поривист южен вятър – фьон. Облачността ще е променлива по-значителна над планините и на места, главно по южните им склонове, ще превали. Вечерта над западните райони ще се заоблачи и ще завали дъжд, в крайните северозападни райони – интензивен. Температурите остават високи, максималните – между 16° и 21°, в районите с фьон - и по-високи, в София – около 18°.

Прогноза за България за 20.01.2023

Атмосферното налягане слабо ще се понижи, но до края на деня отново ще се повиши и ще се доближи до средното за месеца.

През следващото денонощие през страната ще премине средиземноморски циклон. Ще бъде предимно облачно, ветровито и с валежи. През нощта в западната половина от страната вятърът временно ще отслабне, на места и ще стихне. На изток ще продължи да духа силен и поривист южен вятър. Утре вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и с него ще нахлува студен въздух. През целия ден в Източна България ще остане от юг и там температурите ще останат по-високи.

На много места ще има валежи от дъжд, значителни в планинските райони и Югозападна България. Привечер с понижението на температурите на много места в западните райони от страната дъждът ще премине в сняг, ще се образува снежна покривка, но бързо ще спре. Минималните температури ще са предимно между 7° и 12°, в югозападните райони от страната – между 4° и 6°. Максималните температури ще са в широки граници, от 8° - 10° в Западна България до 18° - 20° на изток. 

В планините ще остане ветровито със силен и бурен южен вятър. След обяд вятърът ще отслабне и в масивите от Западна и Централна България ще се ориентира от запад-северозапад. Ще бъде предимно облачно и с валежи от сняг, ще има виелици. В Рило-Родопския масив количествата ще са значителни. Под около 1000 метра валежите ще са от дъжд. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 4°, на 2000 метра - около 1°.

Над Черноморието облачността ще е предимно значителна и с превалявания от дъжд. Ще бъде ветровито със силен южен вятър. Максималните температури ще са между 12° и 26°. Температурата на морската вода е 9° - 10°. Вълнението на морето ще е 3-4 бала.

За цялата страна са в сила жълт и оранжев код за силен мятър и валежи от дъжд - без областите Пловдив, Стара Загора и Плевен.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
307 км/ч - самоубиец лети със скоростта на самолет по АМ "Тракия"...
Километрично задръстване на АМ "Тракия"!
Готова е съдебномедицинска експертиза за смъртта на Магдалена от ...
Вътрешният министър Митов остро: Всички критикари трябва да отгов...
Бойко Борисов: Програмата на кабинета е готова, разговарях с Росе...
Някои жени се връщат на работа след майчинство и остават неприятн...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).