Взимаме заем за изграждането на 7 магистрали и 7 скоростни пътя?

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (8)
10:15 / 26.10.2012
1421
Инфраструктурата в Северна България не е в добро състояние. Това призна пред БТВ министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова. Избрани са изпълнителите за обходите около Монтана и Враца и така трафикът няма да навлиза в градовете.

Те бяха в резервния списък, но благодарение на средствата, които спестихме стана възможно да се започне работа през месец март, каза Павлова. Година и половина ще са необходими проектите да се завършат.

Мездра-Ботевград е един от сложните участъци, отсечката ще излезе 300 млн. лв, заради големия брой съоръжения, които допълнително ще оскъпят работата. Участъкът до Видин в момента е в проектно състояние, за да може да се кандидатства за финансиране в следващия програмен период, съобщи регионалният министър.

"Средства от инвестиционните заеми отиват за ремонт на прохода Петрохан. Пътят Русе-Шумен трябва да стане трилентов, следва проект и за пътя Русе-Велико Търново", каза Павлова. Това ще промени изцяло Северна България, похвали се регионалният министър.

През следващия програмен период обаче предвидените за България средства няма да са достатъчни за изграждането на 7 магистрали и седем скоростни пътя. За това е необходимо да се вземе заем от Европейската инвестиционна банка, препоръча Павлова. Другият вариант е магистралите да се строят и бюджетни средства.


Виж коментарите (8)
Още новини от Национални новини:
Разпитаха Кирил и Георги Домусчиеви по делото срещу Васил Божков
Проф. Богомил Манов: Пенсията трябва да бъде функция на това, кое...
Доц. Кирил Карталов: Светият престол е част от геополитиката
Осъдиха на 18 години затвор убиеца на психолога Иван Владимиров-Н...
Отчаяна майчина молба: Много е страшно да гледаш как детето ти се...
БАБХ: ЕК наложи забрани за движение на дребни преживни животни из...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).