Закачиха отрязана свинска глава на минарето на джамия

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (9)
12:27 / 19.06.2015
3121
Джамията "Караджа паша" в Гоце Делчев отново беше осквернена. Отрязана свинска глава е закачена на минарето в първия ден от мюсюлманския празник Рамазан. Провокацията е забелязана в следобедните часове вчера от случайни минувачи.

"Що за толерантност и взаимно уважение е това", коментира районният мюфтия Айдън Мохамед, който публикува и снимки на поруганата джамия в профила си във Фейсбук.

"За пореден път безнаказано в община Гоце Делчев по време на свещения за мюсюлманите месец Рамазан се прави опит за нарушаване на етническия мир в Република България", се казва в гневна декларация на Общинския съвет на ДПС в Гоце Делчев и Областния съвет на партията на Лютви Местан.

Документът е изпратен до премиера Бойко Борисов, министъра на вътрешните работи Румяна Бъчварова, главния прокурор Сотир Цацаров и до ДАНС, пише struma.bg.


Виж коментарите (9)
Още новини от Национални новини:
Фалшиво евро, какво да правим?
В България са разрешени да се доставят четири лекарствени продукт...
От Външно предупредиха българите, които ще пътуват до Северна Фра...
Роднини на ученичка нахлуват и пребиват деца в училище в Бяла Сла...
Президентът: Стратегическото партньорство между България и Япония...
Празникът на 21 май - какви са забраните


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).