Една звезда на 52! Той е носител на "Оскар", страстен покерджия и е женен за известна певица

Автор: Цвети Христова
Коментари (0)
11:19 / 15.08.2024
2913
Бен Афлек празнува рожден ден днес, научи Sofia24.bg. Американският актьор, който се изявява и като кинорежисьор, киносценарист и продуцент е роден на 15 август 1972 г. в Бъркли. Той е носител на "Сатурн“, "Сателит“, има две  награди БАФТА, "Златен глобус“ и "Оскар“, номиниран е за четири награди "Еми“.

Познавате го от участието му във филмите "Бъфи, убийцата на вампири“, "Добрият Уил Хънтинг“, "Влюбеният Шекспир“, "Армагедон“, "Пърл Харбър“, "Дявол на доброто“, "Градът“, "Арго“ и други. Става известен със сценария, който той и Мат Деймън пишат за филма "Добрият Уил Хънтинг“ (1997). Този филм им донася "Оскар“ за "най-добър сценарий“. Продуцент е на филма "Откраднато лято“ (2002).

Афлек е играл във всички филми на режисьора Кевин Смит, освен в един – "Clerks“. Той израства в Кеймбридж, Масачузетс, в семейството на Тим и Крис Афлек. Баща му е социален работник, а майка му е учителка, има по-млад брат на име Кейси.Живее в Санта Моника, Калифорния.

През 2002 г. е обявено, че е сгоден за актрисата и певицата Дженифър Лопес, но двамата се разделят само две години по-късно – през 2004 г. По време на снимките на филма "Дявол на доброто“ среща бъдещата си съпруга Дженифър Гарнър, за която се жени на 29 юни 2005. На 1 декември им се ражда момиченце Вайълет Ан Афлек. Двойката междувременно дели времето си между Санта Моника, Калифорния и Кембридж, Масачузетс. През януари 2008 им се ражда втора дъщеря, Серафина. Имат и един син, Самюъл. 

Развеждат се през октомври 2018 г.През 2022 г. Дженифър Лопес и Бен Афлек се женят, след като са решили отново да бъдат заедно и дадат шанс на любовта си. След месеци на спекулации за разрив в отношенията, самостоятелно празнуване на рожден ден от страна на Джей Ло, живеене в различни части на Лос Анджелис и опит за продажба на общия им дом, Бенифър може би са си дали втори шанс. Преди ден стана ясно, че изпълнителката е забелязана в дома на съпруга си през уикенда. Това е и първият път, в който тя посещава новия имот на Афлек, който той нае в началото на лятото.

Любопитно е, че Бен е страстен покерджия. На 20 юни 2004 г. печели Калифорнийското щатско първенство по покер.

Виж коментарите (0)

Още по темата (4982):
23.05.2025 Продуцентът на "Ергенът" разкри доста тайни за предаването
23.05.2025 Алекс Гърдева скочи на Даниела Рупецова: Не прие собствените си грешки и не си призна лъжите
23.05.2025 Черната Златка: Нямам някакви болни амбиции да съм нацепена
23.05.2025 Койна Русева - обект на завист на по-млади колежки
23.05.2025 Осъдиха емблематичен турски актьор на затвор
23.05.2025 Шест звезди влизат в "Муха в супата"
Още новини от Любопитни новини:
Шест звезди влизат в "Муха в супата"
Вирусолог: Пазете се от тези мушици, разпространяват агресивен па...
Ясна е причината за смъртта на журналиста Асен Григоров
Втора степен за опасно време утре! В две трети от страната градуш...
Директор на издателство: Младите българи изключително много четат...
Михаела Филева: Сцената е не само бягство от реалността, но и съз...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).