Задържаха мъж в София, разпространил видео, приканващо към отмъщение за случващото се в ивицата Газа

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
16:26 / 26.10.2023
1527
Роден в Ливан, 50-годишен мъж, е задържан в София за призиви към религиозна война. Това съобщиха на брифинг от прокуратурата и полицията, предаде репортер на "Фокус".

Мъжът е на 50 години и е заснел видеообръщение с призиви за джихад и масови нападения срещу американски, европейски и израелски обекти.

Задържаният е роден в Бейрут, но няма ливанско гражданство. У нас е от 96-та година, с хуманитарен статут от 2004 година.

Преди шест години е осъждан за каналджийство на шестима афганистанци по АМ "Тракия", опитал да подкупи и полицайте, които са го спрели.

Арестуваният е женен, имал е боен опит и е участвал във военни действия.

Задържан след протеста в защита на Палестина. При обиск в жилището му са иззети два мобилни телефона, компютри, знамето на "Ислямска държава", хладно оръжие и чуждоезични материали, чиито превод предстои.

Полицейските експертизи са категорични, че именно той е на въпросното видео.

Към момента е с обвинение за пропагандиране на военни действия. Наказателният кодекс за това престъпление предвижда до 8 години затвор.

В петък или събота съдът ще реши дали да го остави за постоянно в ареста.

Виж коментарите (0)

Още по темата (440):
29.04.2025 Дипломат: Няма нужда от допълнително разследване за Марин Маринов, знаехме какво е станало още на 19 март
25.04.2025 Нови разкрития за смъртта на сънародника ни Марин Маринов
24.04.2025 Георг Георгиев: България получи извинение за смъртта на Марин Маринов. Подобни трагедии да не се повтарят
24.04.2025 Официално: Марин Маринов е убит от израелски танков снаряд!
14.04.2025 WP: Експерти потвърждават, че Марин Маринов е убит от израелски снаряд
09.04.2025 Анализаторът Давид Леви: Разрушенията в Газа и използваният азбест правят територията невъзможна за живот в близките десетилетия
Още новини от Регионални новини:
Аутопсията на 7-годишното дете от село Литаково е готова
Адвокатът на Иван, обвинен в зверското убийство на Магдалена: Мом...
Шефът на РИОСВ-Бургас: Абсолютно невярна се оказа информацията за...
Нови разкрития: След жестокото убийство на Магдалена - извършител...
Починалото 7-годишно дете от Литаково е имало здравословни пробле...
Мутри пребиха жестоко четирима заради забележка


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).