Д-р Петър Москов, водач на НОД за Варна: Едногодишен мораториум върху въглеродния данък, за да вземе бизнесът глътка въздух!

Автор: Пламена Николова
Коментари (0)
17:48 / 01.11.2021
1928
Нужен е поне едногодишен мораториум върху въглеродния данък, за да могат хората и бизнеса да си поемат глътка въздух. Това заяви водачът на листата на Националното обединение на десницата в 3-ти МИР – Варна д-р Петър Москов, предаде репортер на Varna24.bg.

Той гостува във Варна заедно с кандидата на коалицията за вицепрезидент д-р Ивелина Георгиева. Те бяха представени от Панайот Кискинов, водач на листата в предходните избори на коалиционния партньор ПП "Републиканци за България". 

Д-р Москов посочи, че това един от основните приоритети на консервативната десница, защото за една силна икономика е нужна силна държава.

"Един от големите проблеми, пред които сме изправени, особено в последните месеци е липсата на силна, ценностно обоснована консервативна десница. Това правим ние – КОД и Републиканци, защото това което видяхме в 45-ия и 46-ия парламент, е среда на отрицание и на противопоставяне, а проблемите пред държавата са сериозни.

Истината е, че ГЕРБ не е дясна партия, а е основната опозиция на социалистите. Говорейки за ляво и дясно – това не са само отвлечени фрази, това са конкретни решения за ежедневието ни“, категоричен бе д-р Москов.

Той даде пример и как отсъствието на дясното се отразява в живота на всеки един български гражданин.

"Започвам с тема, която засяга всеки един от нас и това е цената на електроенергията.

В момента това е огромен проблем на всеки бизнес – от най-малкия до най-големия, а от Нова година ще е проблем и за всяко едно домакинство, заради скока на цената на газа.

Това е нагледен пример какво се случва, когато дясното липсва в управлението на държавата.

Наслушахме се на откровения от всички политически сили и прехвърлянето на обвинения между Радев и ГЕРБ, кой по-адекватно е давал компенсации, защото цената на тока е непоносима и съответно икономиката е неконкурентна на останалите.

Този разговор е обаче се провежда между различните форми на лявото.

Причината да имаме тези цени на тока и на газа е победилата лява политика, в продължение на последните 5 години.

Европейската левица с любезното съдействие на българската левица, успяха да прокарат идеята, че трябва да се спрат проучванията за нови горива, защото целта е въглеродна неутралност. Успоредно с това, трябва да се намалят добивите на наличните ресурси на изкопаеми горива, а тези които вече са на пазара, трябва да станат толкова скъпи, за да спрат потребителите да ги купуват и да се насочат към други алтернативни форми, като например от възобновяемите източници на енергия.

Разбира се, няма лошо да се ползват и тези източници, но това не става сега и веднага, а се изисква търпение. И резултатът от тази лява политика е налице. Именно затова високата цена на тока е в резултат на последователно водената политика на европейските и българските правителства.

Срещу това обаче трябва да има десен отговор, а не техническо решение.

Вчера цената на един MWh ток, който бизнесът закупува - беше 293 лв., а 160 лв. от тази цена е политическия данък, който левицата въведе върху производството на електрическа енергия от конвенционални източници.

60% от цената, който всеки български бизнесмен плаща и което всяко едно домакинство ще започне да заплаща от месец януари е политическата такса на левицата за изпълнението на политическата ѝ програма, наречена – въглеродна квота“, разясни д-р Москов.

Той обясни, че това което трябва да направи една смислена десница е въвеждането на едногодишен мораториум върху данъка наречен "въглеродни квоти“.

"Това ще рече 60% намаление на цената на тока, от момента, в който се приеме това решение. И това, което българското правителство трябваше да направи е да търси съюзници в лицето на държавите от Източна и Южна Европа и да заяви, че върху този политически данък трябва да има мораториум. Защото българското правителство на първо място носи отговорност за нас, а не за чиновниците от Брюксел. Това е дясното решение и дясната политика“, категоричен бе д-р Москов.

Сред другите предложение на Националното обединение на десницата за силна икономика са държавата да гарантира еднакви правила и добри условия за бизнеса.

В сферата на борбата с олигархията пък д-р Москов заяви, че най-важното, което трябва да се направи е безкомпромисна лустрация и ясна политическа отговорност за действието на прокуратурата.

"Не е важен въпросът КОЙ, а е важен въпросът ЗАЩО и ако искаме да унищожим корените на олигархията и корупцията, ни е нужна лустрация чрез Закон. И това би бил българския закон "Магнитски“. Освен това е необходимо изваждане на прокуратурата от съдебната власт и персонална политическа отговорност на министър-председателя за действията и бездействията ѝ“, категоричен бе д-р Москов.

Повече вижте във видеото!

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (0)

Още по темата (3350):
11.10.2022 Проф. Гечев: Правителство е възможно по-скоро с третия мандат
14.07.2022 Скандал и остри реплики в ЕП заради снимките от спалнята на Бойко Борисов
06.07.2022 Осъдиха варненка, гласувала два пъти на парламентарните избори през април 2021 г.
25.05.2022 След въпрос на ГЕРБ премиерът скандално призна: Областният управител на Варна няма достъп до класифицирана информация
23.05.2022 Журналистка провокира Слави Трифонов с въпроси: Държавата става все по-зле! Ти къде си, Слави?
05.05.2022 Кристиан Вигенин сподели за приоритетите на БСП
Още новини от Новини от Варна:
Варненци се наредиха за върбови клонки в най-старата църква в мор...
Катастрофа в центъра на Варна
Изненада: Вижте тези данни за цените на имотите във Варна!
Стотици варненци се включиха в кампанията за почистването на град...
Варна е вторият най-скъп град за жилищни имоти
Кметът Благомир Коцев даде сериозно обещание на министъра на тури...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).