Димитър Тодоров, ГЕРБ-СДС: Вълчи дол привлича все повече туристи със ски писта, бази за спорт и отдих

Автор: Пламена Николова
Коментари (2)
09:10 / 25.03.2021
4632
Димитър Тодоров живее и работи във Вълчи дол. Председател е на Общинския съвет. Бил е 2 години зам.- кмет на Община Вълчи дол, а 9 години кмет на село Генерал Киселово. Завършил е Техническия университет във Варна, специалност "Стопанско управление“. Кандидат е за народен представител от листата на ГЕРБ-СДС за Варна. 

- Г-н Тодоров, изминаха 4 години, в които в община Вълчи дол бе свършена много работа. Посочете основното, което беше свършено  през този период?

- През изминалите 4 години при управление на правителството на Бойко Борисов и общинското ръководство на кмета Георги Тронков/ГЕРБ/ бе свършена наистина много работа. С  финансовата подкрепа на МС чрез постановления, със спечелени проекти по европейски програми бяха инвестирани общо над 16 млн. лева за развитието на община Вълчи дол и резултатите са видими.

По Програма за развитие на селските райони /ПРСР/ изпълнихме проект "Реконструкция на улици в гр. Вълчи дол, община Вълчи дол" на стойност почти 2 300 000 лева, с които бяха ремонтирани 8 улици в града. Всяка година в капиталовата програма залагаме средства за различни ремонтни дейности както на пътната инфраструктура, така и в сградите, които са общинска собственост.

С капиталови средства ремонтирахме 6 улици в град Вълчи дол,  пл. "Освобождение", както и улици в селата Оборище и Червенци.По проект "Ремонтни дейности на Обединено училище "Васил Левски" – с. Михалич и на прилежащото външно пространство около него" подобрихме образователната среда в учебното заведение.

Изпълнихме и проект "Ремонт, преустройство и осигуряване на обществено достъпна среда на Професионална гимназия по земеделие и горско стопанство“ – с. Стефан Караджа" по ОП "Регионално развитие" на стойност почти 1 300 000 лева. По Красива България ремонтирахме читалището в село Генерал Киселово, чрез проект "Изпълнение на мерки за енергийна ефективност на НЧ "Асен Златаров – 1937“, с. Генерал Киселово“. Извършихме реновиране на открития басейн в град Вълчи дол и на съблекалните на градския стадион "Петко Сираков".

Отново по Красива България изпълнихме проект за "Осигуряване на достъпна среда на сградата на Поликлиниката в гр. Вълчи дол“ с изграждане на външен асансьор и санирани помещения на първи и втори етаж на сградата.

Изпълнихме и проект "Осигуряване на достъпна среда на сградата на Община Вълчи дол“ –изградихме асансьор, за да улесним достъпа на хората с увреждания и по-възрастните ни съграждани до различните административни услуги.

Съвсем наскоро започнахме изпълнението на проект "Реконструкция на Културен дом, гр. Вълчи дол с изпълнение на мерки за енергийна ефективност".

Обликът на населените места в общината се подобри, благодарение и на различните реализирани проекти по ПУДООС.

В началото на годината открихме и фитнес зала в град Вълчи дол, за да се даде възможност младите хора да спортуват и да водят активен начин на живот.

През тази година заработи и общинска аптека "Здраве" в града.

- Хората се вълнуват и от това, какво предстои през следващите години и каква е визията Ви за развитие на община Вълчи дол?

- Имаме ясна визия за развитие на община Вълчи дол, която включва, различни направления. Продължаване на активната политика по програми и проекти, за да се даде тласък на развитие на икономиката. Поставили сме си за цел да  модернизираме пътната и образователната инфраструктурата и благоустрояване на населените места. Паралелно с това целим подобряване на здравните услуги и разширяване обхвата на социалните услуги в помощ на възрастните хора и тези в неравностойно положение. В тази връзка водим последователна политика, с ясно очертани цели и приоритети. През следващите години намеренията ни са да се възползваме от всички възможности, които се откриват за развитието на общината, благодарение именно на кандидатстването по тези програми и проекти. В най-скоро време предстои да започне асфалтирането на 5-те улици в град Вълчи дол със средства в размер на 700 хиляди лева, отпуснати с Постановление на Министерски съвет. Със средствата ще бъде ремонтирана и улица в село Калоян.

По ПРСР предстои да започне изпълнението на проект за основен ремонт и реконструкция на СУ "Васил Левски" в град Вълчи дол. Други проекти осигуряват над 270 000 лева за основен ремонт, реконструкция и оборудване на Обединено училище "Св. Иван Рилски" в село Червенци. В град Вълчи дол и селата Бояна и Стефан Караджа предстои изпълнението на 4 проекта по ПУДООС- ще бъдат построени кътове за отдих с детски площадки. Предстои изпълнението на проект за изграждане на атрактивна зона в село Щипско, което е само на 2 км от Вълчи дол. Ще бъде възстановен пустещият парк  с озеленяване, ще има пейки,  сцена на открито за изяви и фестивали. В проекта се предвижда още изграждането на информационен център, кътове за отдих и барбекюта на открито.

- Искам да насоча вниманието Ви и към една тема, която е много важна за целият регион - туризмът. С какви природни забележителности разполага община Вълчи дол, които биха могли да привлекат туристи и какъв туристически продукт би могъл да се развива на територията на общината?

- В община Вълчи дол се намира единствената ски писта в Североизточна България. Пистата разполага със ски влек и се намира в местността "Кошу баир", на 270 метра надморска височина. Към момента дължината й е 250 метра, а ширината – 20 метра. Имаме амбицията самата писта да бъде разширена, както и да превърнем съществуващата до нея двуетажна хижа, която вече е общинска собственост,   в комфортна база за скиори, туристи, жители и гости на града.

Техниката за изкуствен сняг, с която смятаме да се сдобием ще удължи сезона за ползването й и няма да разчитаме само на благоприятните метеорологични условия. През летния сезон жителите и гостите на града могат да се възползват от отличните възможности за отдих и спорт, които предоставя спортен комплекс "Петко Сираков" в град Вълчи дол. Открит басейн, игрище за плажен волейбол и бар на открито, в съчетание с красива природа са на разположение на всички, които предпочитат този тип туризъм.

В град Вълчи дол бе изградена и музейна сбирка, която представя различни предмети от бита и историята на местните жители. По проект "Изграждане и обзавеждане на център за изкуство и занаяти" на стойност 87 000 лева по ПРСР ще създадем етнографски комплекс в двора на музейната сбирка, а в предвидените в битов стил павилиони ще се създаде възможност за демонстрация на типични местни занаяти. Правим всичко възможно, за да създадем условия за развитие на целогодишен туризъм на територията на общината.

И това е нещо, което вярвам, че с много работа ще постигнем!

Виж коментарите (2)

Още по темата (3350):
11.10.2022 Проф. Гечев: Правителство е възможно по-скоро с третия мандат
14.07.2022 Скандал и остри реплики в ЕП заради снимките от спалнята на Бойко Борисов
06.07.2022 Осъдиха варненка, гласувала два пъти на парламентарните избори през април 2021 г.
25.05.2022 След въпрос на ГЕРБ премиерът скандално призна: Областният управител на Варна няма достъп до класифицирана информация
23.05.2022 Журналистка провокира Слави Трифонов с въпроси: Държавата става все по-зле! Ти къде си, Слави?
05.05.2022 Кристиан Вигенин сподели за приоритетите на БСП
Още новини от Новини от Варна:
Кметът на Варна се похвали: От днес вече работи и ще помага на до...
Палестина обвини Израел, че е открил огън по делегация на европей...
Журналист за местната власт във Варна: В момента е някаква Сталин...
България привлича частен инвеститор, който да развива пристанищни...
Собственик на хотели по Черноморието: Престанахме да наемаме рабо...
Не спират: Варна - на трето място по нови строежи в страната


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).