Филми от Европа, Азия и САЩ на фестивала "Любовта е лудост" във Варна

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (2)
15:02 / 24.08.2011
2958
През тази година Международният филмов фестивал "Любовта е лудост" ще има изключително богата програма. Това каза Румяна Попова, от организаторите на фестивала. Само за седмица, варненци и гости на града ще могат да видят в рамките на 19-тото издание на фестивала 57 филма, от 18 държави, от три континента. От тях 13 ще бъдат в официалната програма.

Фестивалът ще бъде открит с "Толкова много любов" на легендарния режисьор Клод Льолуш от 19 часа на 26 август. Испанският "Принцеси" на режисьора Фернандо Леон де Араноа ще сложи финалната точка на 1 септември от 19 часа. В конкурсната програма са включени 13 много интересни творби от Европа, Азия и САЩ. Последният филм на покойния Пламен Масларов, "Корави старчета" ще е нашият състезател в конкурса на международния филмов фестивал "Любовта е лудост".

Творбите тази година ще бъдат оценявани от международно жури с председател режисьора Иван Павлов, като сред членовете му ще има и иранска актриса. Фестивалът ще отбележи и няколко годишнини на хора, които с творчеството си са допринесли за развитието на българското кино. Ще има панорама на казахското кино. А панорамата "Един смешен и тъжен клоун" ще припомни едни от най-добрите филми на Юрий Никулин. Ще гостува и италиански фестивал, от който ще бъдат показани 5 ленти. Една от големите изненади тази година на фестивала ще бъде излъчването на едноименния филм, дал името на фестивала "Любовта е лудост". В рамките на 17 минути, гостите на фестивала ще видят първата българска комедия, първият запазен български игрален филм "Любовта е лудост" на Иван Гендов.

Източник: Радио "Фокус"

Виж коментарите (2)

Още по темата (7):
02.09.2011 Ирански филм отнесе голямата награда на фестивала "Любовта е лудост"
01.09.2011 С испански филм закриват "Любовта е лудост"
30.08.2011 Осем филма в днешния афиш на "Любовта е лудост"
28.08.2011 "Любовта е лудост" получи морско кръщение
27.08.2011 "Вяра" – 11 млади варненски минути в "Любовта е лудост"
26.08.2011 Звезди откриват фестивала "Любовта е лудост" във Варна
Още новини от Новини от Варна:
Задържаха във Варна украинка, управлявала камион с 1,62 промила а...
Цените на жилищата във Варна не спират да растат, ето каква е при...
Министър Томислав Дончев: Над 46 милиона лева са инвестирани в "А...
Проблем: Затварят улици във Варна днес
Във Варна започва обработка на кестенови дървета
"Възраждане" с жест към възрастните хора във Варна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).