Проблемната ситуация възникнала около 19 часа на 11 октомври т.год. на публично място - в заведение в центъра на Варна. В нетрезво състояние 30-годишният С. Иванов влязъл в бара със свой приятел и поръчал за двамата алкохолни и безалкохолни напитки. Той започнал да контактува с барман-сервитьорката, отправял покани за излизане към нея, а впоследствие се оказало, че разполага с по-малка от нужната сума за покриване на сметката.
Иванов решил да покаже на девойката носения от него газов пистолет, с намерение да го остави като залог за направената от него консумация, но това му действие предизвикало смут и безпокойство у барманката, която сигнализирала управителя и охраната на заведението.
Районният съд е постановил, че става дума за инцидентна проява и е наложил на нарушителя 100 лева глоба, което е минималното наказание за деяние от Указа за борба с дребното хулиганство. Решението на съда подлежи на обжалване в 24-часов срок.