Искат експертна ревизия на Аспаруховия мост

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (4)
16:22 / 16.03.2012
4573
Експертна ревизия за естакадната част на Аспаруховия мост и жп надлеза поиска Марио Шиваров, общински съветник от ГЕРБ. Според него съоръжението е в плачевно състояние и се нуждае от ремонт. Мостът е построен и пуснат в експлоатация през есента на 1976 г., а новият жп надлез, западно от стария - през 1978 г.

Като се изключи кърпенето на асфалтовото покритие, ремонт досега не е извършван. Естакадната част на Аспаруховия мост е със силно увредена хидроизолация, обрушени са бетоновите отломки от ригили и греди, увредени са дилатационните фуги, които при строителството са монтирани като временни до доставка на оригиналните. Има течове от отводнителни воронки и фуги, замърсени са лагерите на гредите, а предпазният парапет е корозирал, алармира съветникът пред колегите си от транспортната комисия. По думите му особено сериозно е положението при дългия 212 м жп надлез. Главните греди там са предварително напрегнати и са много чувствителни на течове, подчерта Шиваров и поиска експертна комисия да извърши цялостна инспекция на съоръжението.

Източник: в. Черно море

Виж коментарите (4)
Още новини от Новини от Варна:
Командирът на Военноморските сили: Войната е вече съвсем близо до...
"На Гергьовден всяка капка дъжд е жълтица": Обилни валежи ни очак...
Брокер отговори: Инвестиционни ли са жилищата, закупени във Варна...
"Възраждане" възстанови паметника, заради който Русия започна нак...
14-годишно момче е опасност за живота след падане от тротинетка в...
Варна участва в най-големия благотворителен маратон в света


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).