Извадиха 18-килограмова киста от 79-годишна във Варна

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
17:23 / 23.03.2012
12766
Огромна киста с тегло 18 кг беше извадена при много тежка гинекологична операция на 79-годишна жена в СБАГАЛ "Майчин дом" - Варна. Екипът, който извърши интервенцията беше в състав доц. Явор Корновски, д-р Димитър Корновски, д-р Боян Георгиев и д-р Борис Яков, съобщиха от здравното заведение.

Доброкачественото образование било открито при преглед на жената, която се оплакала от болки и притискане в коремната област. Операцията продължила 3 часа и половина и след нея възрастната пациентка била в добро състояние и видимо облекчена от отстранената киста. Акушеро-гинекологичното отделение на СБАГАЛ "Майчин дом" има присъдено трето ниво на компетентност, съгласно стандарта по акушеро-гинекология , което му дава право да извършва най-сложните операции в тази област, казаха още от болницата.

Източник: в. "Стандарт"


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Кметът на Варна показа новороденото си дете
Варненска компания, която доставя технологии в цял свят, е изправ...
Цените на морето: 100 грама цаца- 5 лв., кебапчето - 2,5 лв., а н...
Чаровен кадър с рибар, коте и пеликан от Варна трогна хиляди в мр...
Кметът на Варна направи проверка на града в ранните часове на ден...
Мексиканска писателка представя свой роман във Варна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).