Министърът на отбраната идва за 120-ата годишнина от създаването на Военноморската база

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
08:38 / 17.11.2017
3045
Министърът на отбраната Красимир Каракачанов ще бъде на посещение днес във Варна. Той ще присъства на тържественото честване на 120-ата годишнина от създаването на Военноморска база Варна и празника на Пункта за базиране Варна.

Церемонията ще започне в 10 часа, съобщиха от пресцентъра на ВМС.

Във военноморската база тържествено ще бъдат вдигнати националното знаме, военноморските флагове и флаговете за разцветяване. Днешният ден се отбелязва и като Празника на Пункт за базиране Варна.

Ще бъде отслужен водосвет за здраве и благоденствие.

По повод годишнината и със заповед на министъра на отбраната ще бъдат наградени военнослужещи от Военноморските сили на Република България.

Военноморска база Варна е създадена с княжески указ № 40 от 12 ноември 1897 г. (18 години след създаването на флот на Дунав). С него се постановява формирането на Морска част с щаб във Варна.


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Падналият клон в градинката до филиала на театъра е бил във видим...
Варна посреща големия български актьор Димитър Маринов
Командирът на Военноморските сили: Войната е вече съвсем близо до...
"На Гергьовден всяка капка дъжд е жълтица": Обилни валежи ни очак...
Брокер отговори: Инвестиционни ли са жилищата, закупени във Варна...
"Възраждане" възстанови паметника, заради който Русия започна нак...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).