Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Бизнес
Криминални
Институции
Други
Читателски
Младежи с ментални увреждания ще създават макети на слънчевата система
Автор: Екип Varna24.bg 10:56 / 03.07.2012Коментари (0)995
©
Младежи с ментални увреждания ще създават макети на слънчевата система в първата "Работилница за планети" в Народна астрономическа обсерватория и планетариум "Н.Коперник"-Варна.

Иновативният проект се реализира от Сдружение "Моят град" с финансовата подкрепа на община Варна. Проект "Работилница за планети" е насочен към предоставяне на равни възможности за неформално образование по природни науки в подкрепа на младежи с ментални увреждания.

Основната цел на проекта е реализиране на първата "Специализирана обучителна програма по астрономия за младежи с ментални увреждания". Теоретичното обучение "Вселена за всички" е разработено специално за младежите с увреждания с оглед на техния капацитет и специфични образователни и социални потребности.

Интерактивното обучение в основата на програмата има за цел да постави ученика в позицията на активен участник в процеса на създаване на знания.

По един интересен и досъпен начин ще бъдат представени обучителни сесии за модела на слънчевата система, запознаване със слънцето, запознаване с планетите от земен тип и с планети гиганти, както и драматизирана лекция с анимация " Космическо пътешествие".

Практическият модул на специализираната обучителна програма по астрономия е наречен "Работилница за планети". Усвоените знания по астрономия ще се превърнат в практически занимания в залите на Народната обсерватория. На специално подготвени сфери участниците в проекта ще рисуват планетите от слънчевата система. Ще им помагат техни връстници от средните училища във Варна. Разделянето им на смесени отбори ще допринесе до опознаване на възможностите и потребностите на младежите с ментални увреждания от техните връстници, като създаде чувство на удовлетвореност и съпричастност, на толерантност и взаимопомощ.

Като резултат от реализираната обучителна програма в началото на месец септември ще бъде организирана изложба в централно фоайе на народната обсерватория под надслов: "Вселена за всички ". В рамките на две седмици варненци ще могат да видят изработените в "Работилница за планети" светещ модел на слънчевата система, макети на космически тела, рисунки и др.

Реализирането на проекта ще помогне за мултиплициране на "Специализираната обучителна програма по астрономия за младежи с ментални увреждания" сред целевата група, чрез мрежата на родители на младежи с увреждания "Чуйте нашия глас" и в трите Дневни центъра за рехабилитация и интеграция на младежи с ментални увреждания във Варна.









Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Инцидент във варненска детска градина! Седем деца са в болница
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Вдигане на тежести - състезания и подготовка
Президентът внася в НС предложение за национален референдум за еврото
Задържаха двама, причинили смърт на животни по особено жесток начин
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а (88) 27%
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а (25) 8%
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а (39) 12%
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а (169) 53%

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: