В годината на изборите община Варна заделя 8 млн. лв. за изкърпване на дупки. Миналата година, парите бяха 5 млн. лв., като при актуализацията на бюджета бяха увеличени още с 2 млн. лв. Фирмите и тази година ще работят на същите цени, коментира Стоян Димитров, шеф на общинската дирекция "Инженерна инфраструктура" в общината. 4 млн. лв. пък са предвидени за основен ремонт на улиците, като в това число са включени бул. "Константни и Фружин" и бул. "Св. Елена" и ремонт на подлези. 5 млн. лв. е проектобюджетът за инженерна инфраструктура. От тях 1,9 млн лв. отиват за благоустрояване, 2,24 млн. лв. за водоснабдяване и канализация, 500 000 за укрепване на свлачища и 340 000 лева за проектиране.
След редица коментари, че липсва разбивка на парите, местните депутати направиха и няколко допълнения. Те решиха 120 000 лева да бъдат заложени за изграждане на огради на гробищните паркове. Предложението бе на съветника от "Отечество" Радослав Коев, който коментира, че от такива особено много се нуждае гробището в във "Виница" и в "Аспарухово". Средствата ще бъдат взети от други дейности по опазване на околната среда.
100 000 лева ще бъдат изплатени за изграждане на тротоар пред Военна болница. Обектът е преходен, но не е включен в документите, коментира Красимир Маринов от "Отечество". От администрацията обясниха, че възлагателното писмо вече и изпратено и парите са налични в бюджета.
Съветниците решиха още от парите в размер на 700 000 лева предвидени за проектиране и изграждане на нова спортна зала за тенис на маса и бадминтон, администрацията да се опита да изгради и спортната зала на Първа езикова гимназия. Ако средствата се окажат недостатъчни с приоритет да се ползва гимназията.
Източник: Dnes Plus

ЗАРЕЖДАНЕ...
Kolya Atanasov
на 11.01.2011 г.
че ги дава, дава ги, ама на кой и за какво ? - за заплати, лизингови коли и премии или за фирмени банкети ?
Stanislav Velikov
на 10.01.2011 г.
не се съмнявам че ще ги похарчат, важното е ние да ги видим!!!
seAman
на 10.01.2011 г.
Mижитурки общински, има една улица,която никой не смее дори и в сънищата си да я погледне.Кога ще ви остане време,сили и средства за да се захванете с ОСНОВЕН ремонт на бул."Трети март"??!!!!Вероятно въпросът ми е риторичен...и наистина не очаквам отговор!
Ivanka Yordanova
на 10.01.2011 г.
КОГА И КЪДЕ????????
Carvul Carvulef
на 10.01.2011 г.
иначе си прав живеем в 21 век...века на маймуните..защото ни правят на маймуни всичките...
Carvul Carvulef
на 10.01.2011 г.
идва ми да сляза и да я цункам по капака..и имам чувството че са ме ударили мен...не ще псувам ами ще проклинам до бога
Ghassan Alatrash
на 10.01.2011 г.
Определено много псувате г-н Царвул не говори добре за вас ние сме все пак 21 век няколко пъти съм чел вашите коментари, и ми е страх да ви направя забележка, защото страшно много ниско изразявате и ако стана обект на вашия прецел , определено няма да мога да отговоря тогава
Jordan Georgiev
на 10.01.2011 г.
но наистина има отвратително големи ями не дупки из целия град ... и най лошото е когато завали дъжд ! е тогава карам ... а тука имаше дупка ... трян , а има и нова ... хехе
Jordan Georgiev
на 10.01.2011 г.
за къде сте се разбързали в гробищата място за сички има да го еВа :) а това, че неви се отдава да заобикаляте големите дупки и да ползвате по - малките :) това си е ваш проблем аз на личният си автомобил едно време година нищо не пипнах по окачване за .... защото внимавам и познавам устройството на автомобила ... автомобила а не на каруцата !
Jordan Georgiev
на 10.01.2011 г.
това че карате цървулската си е ваш проблем, аз в момента не съм активен - нямам книжка за малко хехе :) но иначе внимавам като съм на улиците къде за дупки и къде за цървули дето се бързат
Martin Penev
на 10.01.2011 г.
Охааа как ще се нагушат някои хора
Миглена Динева Иванова
на 10.01.2011 г.
Ако всичко беше наред хората нямаше да Ви обиждат така!Не правите нищо за нашия град,но ние сме родени тук и искаме да бъде достоен европейски град!!!
Vesi Velickova
на 10.01.2011 г.
ами да то дава се за патихта ама как се изпълняват всяка година едно и сахто кърпят дупките но изглежда някъде пропадат и парите захтото се кърпят некацествено и хората страдат като попадат в тях аз сахто пострадах и садй в Страсбург но не е това истината е че парите се поделят и някъде влизат в някои дгоп и всички са доволни от цялата работа няма виновни няма кацество догодина пак хте кърпим и пак хте искаме пари да а колко хора стойха без пари за празниците и колко пенсионери и инвалиди цакаха парички за празниците ами захто бюджета не отдели пари за тях а ама КИРИЛ УОРДАНОВ нахийт градонацалник винаги си прави така иска пари прави улиците по центъра а пък малките улички и по кварталите дупка до дупка захтото на 2 на 3 ги правят така е мили саграждани истината е в парата кой й отпуска и къде отива аз знам ама вие знаете ли неееееееееее голата истина е срамота ....
Carvul Carvulef
на 10.01.2011 г.
цървули
Антон Николов
на 10.01.2011 г.
и къде ще отидат тези пари или 80%от тах:(
Carvul Carvulef
на 10.01.2011 г.
абе е***е си майката...бе..
Миглена Динева Иванова
на 10.01.2011 г.
Не е за вярване!
Jordan Georgiev
на 10.01.2011 г.
абе като се замислим за цяла година може :) ще гърпят един сняг пак дупки за гърпене, после някои дъжд хубав пак кърпене и така до края на света ще има пара за асвалта ;) европейска работа все пак хе хе
Evgeni Dimitroff
на 10.01.2011 г.
Ще има лапчо-кебапчо again!!!Мършичкиии!
Jordan Georgiev
на 10.01.2011 г.
хехе от тези пари колко ли ще се използват за пътища дефакто ? половината ако е пак добре ;)
Carvul Carvulef
на 10.01.2011 г.
леле пак са отпуснали пари на данекоплатците за крадене..ай ся източвайте мамка ви мръсна..ама да знаете че нищо няма да вземете в гроба си...
Philip Yankov
на 10.01.2011 г.
какви пътища бе...... те поне да струваха :Д
Десислава Гогова
на 10.01.2011 г.
xa xa
Искрен Кръстев
на 10.01.2011 г.
стига с тия пътища.... лампички и палми трябват ..!
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.