Прокуратурата във Варна ръководи досъдебно производство за използване на имитации на световни марки

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
10:20 / 20.06.2017
1778
Районната прокуратура във Варна ръководи досъдебно производство срещу виновно лице, което без съгласието на притежателя на изключителното право използвало имитации на световни търговски марки - престъпление по член 172б, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Разследването е започнало след полицейска операция в курорта Златни пясъци, проведена на 16 юни 2017 г. В два търговски обекта на алея "Бонита" са намерени и иззети значително количество спортни стоки, носещи надписи на марките "Бос", "Валентино", "Томи Хилфигър", "Адидас", "Армани", "Майкъл Корс", "Келвин Клайн", "Филип Плейн", "Поло", "Шанел", "Найк" и други. При условията на неотложност е извършено претърсване.

Продължават процесуално-следствените действия по образуваното досъдебно производство. Използването на световните марки без съгласието на притежателя на изключителното право или техни имитации се наказва с лишаване от свобода до 5 години и с глоба до 5000 лева.


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Командирът на Военноморските сили: Войната е вече съвсем близо до...
"На Гергьовден всяка капка дъжд е жълтица": Обилни валежи ни очак...
Брокер отговори: Инвестиционни ли са жилищата, закупени във Варна...
"Възраждане" възстанови паметника, заради който Русия започна нак...
14-годишно момче е опасност за живота след падане от тротинетка в...
Варна участва в най-големия благотворителен маратон в света


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).