Раждаемостта във Варна продължава да спада главоломно

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (16)
08:50 / 17.03.2017
1857
Раждаемостта във Варна и страната продължава да спада обезпокоително. Това сочат данните от националния регистър на Министерството на здравеопазването, пише "Черно море". 

От началото на годината до 16 март във Варна са се появили на бял свят 777 бебета, със 171 по-малко в сравнение със същия период на м.г. Подобно и дори по-тежко е положението в другите големи градове на страната. В София например новородените са 2512, с 584 по-малко спрямо същия период на м.г., в Пловдив - 1064, с 309 по-малко. В града с най-ниска раждаемост - Видин, също е отчетено намаление с 4 бебета.

Тенденцията към демографски срив е от години. Експертите я свързват със социално-икономическото положение в страната, миграцията на млади хора, ниското заплащане, скритата безработица и други.

Виж коментарите (16)
Още новини от Новини от Варна:
Брокер отговори: Инвестиционни ли са жилищата, закупени във Варна...
"Възраждане" възстанови паметника, заради който Русия започна нак...
14-годишно момче е опасност за живота след падане от тротинетка в...
Варна участва в най-големия благотворителен маратон в света
Столицата отново изпреварва област Варна и заема челното място и ...
Варненец спечели сърцата на всички в квартала


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).