Решено: Променя се данъкът при придобиване на имущество във Варна

Автор: Пламена Николова
Коментари (3)
13:39 / 27.12.2019
14860
Местният парламент гласува изменение и допълнение на Наредбата за определяне размера на местните данъци на територията на община Варна, предаде репортер на Varna24.bg.

С промените от догодина данъкът при придобиване на имущество по възмезден начин се увеличава от 2,6% на 3%.

Кметът Иван Портних, по чието предложение се вдига налогът, заяви, че този данък не засяга всички, а само една част от данъкоплатците. "Както предишния мандат, така и този, не променяме нито един данък, който е на ежегодна основа и който касае всички наши съграждани. Тези налози остават непроменени, въпреки че в големите градове тече процес на повишение. Внушението, че се вдигат данъците, категорично не е вярно“, изтъкна кметът от трибуната в зала "Пленарна“.

Налогът при придобиване на имущество по възмезден начин за последно е променян преди повече от 10 г. От този вид местен данък се очакват около 3,7 млн. лева повече приходи в бюджета. Те ще бъдат инвестирани в облагородяване на градската среда, опазване и поддържане на зелената система на общината, изграждане и ремонт на тротоари и улици в междублоковите пространства.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Варна:
Падналият клон в градинката до филиала на театъра е бил във видим...
Варна посреща големия български актьор Димитър Маринов
Командирът на Военноморските сили: Войната е вече съвсем близо до...
"На Гергьовден всяка капка дъжд е жълтица": Обилни валежи ни очак...
Брокер отговори: Инвестиционни ли са жилищата, закупени във Варна...
"Възраждане" възстанови паметника, заради който Русия започна нак...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).