Росен Марков се обяви за кристовист, ще опакова Народното събрание

Автор: Пламена Николова
Коментари (1)
15:10 / 23.09.2021
1223
Известният варненският зевзек Росен Марков обяви днес пред медиите, че е голям почитател на творчеството на художника Христо Явашев - Кристо.

Той е решил да се обяви за кристовист и първият му арт-проект е да опакова Народното събрание в София с плат в подходящ цвят.

Марков показа актуалният за сградата цвят, по думите му л@йняно кафяво. Той депозира искането си до Министър председателят в Областна управа-Варна да му бъде разрешена артистичната инсталация.

Целите на художествената творба са две: Много посетители и послание към политиците: "Бъдещи депутати искаме парламент, а не калташки номера и до кога ще ни губите времето и парите."

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Варна:
Падналият клон в градинката до филиала на театъра е бил във видим...
Варна посреща големия български актьор Димитър Маринов
Командирът на Военноморските сили: Войната е вече съвсем близо до...
"На Гергьовден всяка капка дъжд е жълтица": Обилни валежи ни очак...
Брокер отговори: Инвестиционни ли са жилищата, закупени във Варна...
"Възраждане" възстанови паметника, заради който Русия започна нак...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).