Съветник предложи да се плаща на сметосъбиращите фирми на тон извозена смет

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
14:45 / 06.02.2013
1163
Заплащането на сметосъбиращите фирми да се извършва на тон извозена смет до завода за преработка на отпадъци, отчетена по електронната мерителна система на предприятието в с. Езерово. Това предложи общинският съветник от "Нашият град" Владимир Тонев на днешното заседание на комисията "Благоустройство и комунални дейности" към местния парламент, предаде Дарик.

Според Тонев е по-справедливо за отделните райони на града да се определи цена на тон битова смет в зависимост от средната им отдалеченост от завода. Съветникът предложи работна група от експерти да извърши подробен анализ и да определи методология за формиране на цената на събраните и извозени боклуци от концесионерите.

Към момента фирмите получават заплащане на брой обработени контейнери за смет тип "бобър". Новият начин на заплащане би ги мотивирал да закупуват и работят с по-модерна техника, подчерта Владимир Тонев.

Предложението на общинския съветник не срещна одобрението на колегите му в комисията и дебатирането беше отхвърлено от дневния ред.


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Брокер отговори: Инвестиционни ли са жилищата, закупени във Варна...
"Възраждане" възстанови паметника, заради който Русия започна нак...
14-годишно момче е опасност за живота след падане от тротинетка в...
Варна участва в най-големия благотворителен маратон в света
Столицата отново изпреварва област Варна и заема челното място и ...
Варненец спечели сърцата на всички в квартала


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).