Варненската полиция се разделя с най-луксозната си патрулка - Порше 911

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
14:09 / 15.01.2013
1835
Варненската полиция най-вероятно ще се раздели с най-луксозната си патрулка - Порше 911. Луксозният автомобил ще бъде върнат на държавата, обяви комисар Тодор Иванов, шеф на Областната дирекция на полицията, предаде Дарик.

До тази мярка ще се стигне заради скъпата поддръжка, която Поршето има. Тузарската патрулка ползва специален високооктанов бензин и харчи много. Със спестените средства варненската полиция ще осигури бензин за два патрула повече. Освен това луксозното возило не се ползва при оперативни действия и се вади от гаража само при посрещане и ескорт на делегации. Има лимит за горивото, както и всички останали патрулки в МВР-Варна, отбеляза комисар Иванов.

За полицейското Порше се смята, че е една от причините началникът на сектор Пътна полиция към МВР-Варна Валери Борисов да бъде уволнен. В тази връзка комисар Тодор Иванов заяви, че не знае дали това е доказано в рамките на назначеното досъдебно производство.

Категорично доказано е, че Валери Борисов е злоупотребил със служебен бензин. На два пъти вече бившият началник на КАТ в морската столица заредил личния си автомобил със служебната карта за гориво. Щетите за ведомството са за по-малко от 100 лева, но според Закона за МВР наказанието в такива случаи е уволнение, посочи комисар Иванов.

Сигналът срещу Валери Борисов е подаден от негов подчинен през пролетта на 2012 г. Специално назначена от министъра комисия е доказала вината му. Заповедта за уволнението му от МВР е била подписана на 8 януари. Вчера е била връчена на провинилия се полицай.

Валери Борисов се появи днес в полицейската дирекция, но отказа категорично да коментира уволнението си.

До седмица ще стане ясно името на новия началник на сектор Пътна полиция. За поста ще се търси кадър от сегашната структура. Ако не бъде открит подходящ кандидат, ще бъде обявен конкурс. До назначаването на титуляр на мястото на уволнения катаджия функционалните му задължения ще изпълнява началник на отдел "Пътен контрол" инспектор Драгомир Ганчев.


Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Варна:
Две лодки изгоряха при пожар във Варна
Кметът на Варна: Тази година отбелязваме 1170 години от създаване...
Повече от 20 000 души се включиха в празничното шествие във Варна...
Вижте празничната програма за 24 май във Варна
Общински съветници подкрепиха кмета на Варна
Поглед в миналото: Варна даде специалисти за разцвета на една от ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).