Защо един американец два пъти в годината прелита половината Земя, за да дойде във Варна?

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
15:21 / 17.05.2023
18932
Мат е американец. Живее в Атлантик сити. Два пъти в годината обаче, взема отпуск, качва се на самолета от Ню Йорк и прелита буквално половината свят, за да дойде във Варна. Това разказа той за Varna24.bg. 

През 2006 година Мат работи в голям увеселителен парк в Атлантик сити. Работата го среща със студенти от България, които му разказват за страната ни, показват му й снимки. Част от тях са от Варна. След края на лятото, Мат решава да посети черноморския град, за да го разгледа лично и така започва всичко. От тогава, всяка година, през май и ноември, той идва във Варна. Пропуснал е само по време на Ковид, заради мерките.

Споделя, че е обиколил всички музеи, бил е и в София, но Варна му харесва повече. От 17 години отсяда в един и същ хотел, в центъра на града, ходи на плаж или просто пие бира с приятели в някой бар.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Брокер отговори: Инвестиционни ли са жилищата, закупени във Варна...
"Възраждане" възстанови паметника, заради който Русия започна нак...
14-годишно момче е опасност за живота след падане от тротинетка в...
Варна участва в най-големия благотворителен маратон в света
Столицата отново изпреварва област Варна и заема челното място и ...
Варненец спечели сърцата на всички в квартала


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).