Сами се бихме срещу Италия в Лигата на нациите

Автор: Стойчо Генов
23:25 / 03.06.2021
1570
България записа трета загуба в турнира Лигата на нациите, който се провежда в италианския град Римини. Нашите отстъпиха на домакините с 2:3 (19:25, 25:20, 13:25, 25:23, 12:15) гейма в мач от втората седмица на надпреварата.

В решителния тайбрек нашите направиха недопустимите в подобна ситуация 5 грешки от начален удар и просто сами подарихме победата на противника.

През миналата седмица възпитаниците на селекционера Силвано Пранди победиха Австралия с 3:0 и загубиха от Франция с 0:3 и от Германия с 2:3 гейма. Така България има вече актив от 5 точки във временното класиране.

За Италия пък това бе първа победа от началото на турнира. В следващите дни нашите ще играят срещу Канада и Иран.