Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Българските гимнастички спечелиха общо седем медала от Гран при на Марбея
Автор: Екип Varna24.bg 08:40 / 28.03.2022Коментари (0)910
Българките Ева Брезалиева, Боряна Калейн и Стилияна Николова спечелиха общо седем медала (три златни и четири сребърни) на финалите на отделните уреди при жените на турнира Гран При по художествена гимнастика в Марбея (Испания). Стилияна Николова е първа на обръч с 32.500 точки, първа на бухалки с 29.750 точки и втора на топка с 28.450.

Ева Брезалиева грабна златото на лента с 29.000 точки, взе сребро на обръч с 30.800 и на бухалки с 28.100 точки, а на топка остана четвърта с 27.800 точки, след като имаше излизане на уреда извън терена. Боряна Калейн пък игра само на финала на лента, където допусна грешка и остана втора с оценка 27.350 точки.

Следващото състезание за българските грации е международният турнир "София къп" от 1 до 3 април и Световната купа в София от 8 до 10 април.

Ансамбълът на България за жени в състав Вая Драганова, Елена Георгиева, Петя Борисова, Женина Трашлиева, Биляна Везирска и София Иванова изпълни демонстративно композицията си с три ленти и две топки.

Така трите български гимнастички Ева Брезалиева, Стилияна Николова и Боряна Калейн завършиха с общо 10 медала състезанието по художествена гимнастика от веригата "Гран при" в испанския град Марбея.

В днешния последен ден от надпреварата родните грации завоюваха общо седем отличия във финалите на отделните уреди. По този начин те прибавиха тези медали към трите отличия от първия ден на надпреварата, когато златото спечели Ева Брезалиева пред Боряна Калейн и Стиляна Николова.

По-рано днес пък завърши и съпътстващата надпревара за "Андалусия къп", в която участие взеха гимнастичките от националния отбор за девойки (индивидуално). Елвира Краснобаева и Дара Стоянова донесоха на страната ни общо шест медала.