Черно море отстъпи на ЦСКА-София с късен гол след статично положение
Автор: Екип Varna24.bg 10:15 / 26.07.2022Коментари (0)689
©
ЦСКА-София победи Черно море (Варна) с 1:0 в мач от третия кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия". Единственото попадение в срещата дойде в 78-ата минута, когато точен бе Асен Дончев.

През първото полувреме армейците започнаха по-агресивно и оказаха натиск спрямо своя опонент. Още в  4-ата минута червените изпълниха фал пред наказателното поле на варненци. Тибо Вион центрира към Амос Юга, който стреля опасно с глава, но покрай вратата. Шест минути по-късно последва ново центриране отдясно, което бе засечено с глава от Юрген Матай, но кълбото излезе в аут.

В 76-ата минута в игра се появи Асен Дончев, който замени Тибо Вион. Веднага след смяната ЦСКА-София спечели корнер отляво на вратата на Иван Дюлгеров. Йомов центрира към Юга, който отправи изстрел, след което се стигна до разбъркване, при което Матей върна към Дончев, и той без забавяне неспасяемо я прати в долния десен ъгъл, откривайки резултата и отбелязвайки своя първи гол с червената фланелка.