Спортните новини: Днес (2) | Вчера (1)
Спартак открадна точка от Левски
Автор: Екип Varna24.bg 17:52 / 06.11.2022Коментари (0)938
© spartakvarna.bg
Отборът на Левски продължава серията си без победа в шампионата. "Сините“ стигнаха до пето поредно равенство, като в последните си шест мача нямат успех. Последният Спартак и Левски завършиха наравно 2:2 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига във Варна.

Дебют като титуляр в атаката на "сините" направи юношата Борислав Рупанов. Домакините започнаха по-добре мача. В 25-ата минута обаче Левски стигна до гол. Филип Кръстев преодоля няколко бранители и откри резултата. В 48-ата минута домакините възстановиха равенството, след като Ивайло Климентов с бомбен шут от границата на наказателното поле вкара за 1:1.

Само три минути по-късно Левски отново излезе напред в резултата след втория гол в мача на Кръстев. Той бе изведен на стрелкова позиция от Уелтън, за да направи резултата 2:1 за гостите. В 66-ата минута бившият футболист на Левски Пламен Димов възстанови равенството. Бранителят отбеляза с глава, след като получи топката от Здравко Димитров, който играе в Спартак като преотстъпен от Левски.

След петото си поредно равенство за сезона "сините" са на седмото място в класирането. Столичният тим е и с мач по-малко от шестия – Черно море, който е със същия точков актив като Левски.

Спартак остава на последното място в класирането, като след петото си равенство за сезона и трето поредно се приближи на точка зад предпоследния Пирин (Благоевград).