Бразилия плаче! Мечтата за световна титла стана мираж!

Автор: Стойчо Генов
20:16 / 09.12.2022
780
Бразилия плаче! Мечтата на Селесао за спечелване на шеста световна титла по футбол се превърна в мираж! Това стана факт, след като "кариоките" загубиха от Хърватия с 2:4 след изпълнения на дузпи в четвъртфинален сблъсък от Мондиала в Катар.

Редовното време завърши 0:0, а в продълженията двата тима си отбелязаха по един гол.

Неймар (105+1) откри за Бразилия със своя 77-и гол с националната фланелка. Така той изравни постижението на Краля на футбола Пеле.

Влезлият на смяна Бруно Петкович се разписа в 117-ата минута за 1:1.

При дузпите хърватите не сбъркаха от 4-те си опита, докато Родриго и Маркиньос пропуснаха за Бразилия.

Така на полуфиналите Хърватия ще се изправи срещу победителя от четвъртфинала между Нидерландия и Аржентина.