Спортните новини: Днес (3) | Вчера (7)
ЦСКА 1948 не успя, Лудогорец спечели Купата на България
Автор: Цвети Христова 22:26 / 24.05.2023Коментари (1)565
© Facebook
Отборът на ЦСКА 1948 загуби от Лудогорец с 1:3 финала за Купата на България. Така тимът от Разград спечели трофея за трети път в своята история. "Зелените" не бяха печелили този турнир от 2014 година. Червените“ не успяха да противодействат на силния начален натиск на шампионите и бързо получиха гол. Кирил Десподов асистира на два пъти за двете попадения на Кайо Видал в 8-ата и 43-ата минута.

Спас Делев се разписа в 49-ата минута, но голът беше отменен. Прегледът на ситуацията с VAR показа, че малко по-рано Видал е бил в засада. Столичани заиграха много агресивно и борбено и в 59-ата минута голмайсторът им Ивайло Чочев върна едно попадение. Елитон също прати топката в мрежата в 67-ата минута, но и това попадение беше отменено. В тази ситуация страничният рефер Иво Колев вдигна флага си за засада.

Матиас Тисера оформи крайния резултат в 83-та минута. Реферите маркираха засада, а след това дълго време разглеждаха ситуацията, като в крайна сметка попадението беше потвърдено. Това е вторият трофей за Ивайло Петев от турнира за Купата на България, след като той спечели дубъл при първия си престой в клуба от Разград.

Н
а трибуните на Националния стадион "Васил Левски" имаше много малко зрители, което беляза нов антирекорд по посещаемост на финалния мач за Купата на България. Предишният финал с най-малко зрители беше през 2008 година, когато Литекс и Черно море играха пред 2000 души.

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов 22. Реян Даскалов 87. Симеон Петров 14. Хелитон 16. Сидклей Перейра 18. Ивайло Чочев 28. Емил Ценов 39. Парвиз Умарбаев 10. Георги Русев 99. Радослав Кирилов 9. Александър Колев

Резерви: 33. Генадий Ганев 24. Лазар Марин 7. Марио Топузов 58. Октавио Мерло 8. Педро Енрике 55. Светослав Диков 19. Стив Фуртадо 6. Карлос Охене 4. Ангел Лясков

Треньор: Тодор Янчев

Лудогорец: 12. Симон Слуга 9. Игор Тиаго 11. Кирил Десподов 16. Аслак Фон Витри 23. Мануел Кафумана 24. Оливие Вердон 30. Педро Нареси 32. Игор Пластун 37. Бернард Текпетей 77. Кайо Видал 90. Спас Делев

Резерви: 1. Серджио Падт 2. Гонзало Авила 6. Якуб Пиотровски 7. Рай Насименто 8. Клод Гонсалвеш 10. Матиас Тиссера 20. Густаво Сантана 22. Франко Русо 88. Тодор Неделев

Треньор: Ивайло Петев