Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Черно море стартира контролите с победа
Автор: Екип Varna24.bg 20:55 / 25.06.2013Коментари (0)1293
©
Отборът на Черно море стартира летните проверки с победа. Възпитаниците на Георги Иванов-Гонзо победиха с 1:0 Черноморец Бургас в своята първа контролна среща. Мачът се игра пред над 200 зрители, на стадиона в Ракитово.

Единственото попадение в двубоя падна в 7-та минута от дузпа. Точен за моряците беше капитанът Георги Илиев. Бургазлии владееха изцяло инициативата през първата част. Опасни положения за "акулите" създадоха Маркиньос, Петър Атанасов и Яни Пехливанов. В средата на полувремето главния съдия ощети отбора на "Черноморец", не отсъждайки дузпа за игра с ръка в наказателното поле.

През втората част момчетата на Димитър Димитров отстъпиха донякъде владеенето на топката на своя противник и го допуснаха по-близо до своята врата. На няколко пъти Ник Дашев се намеси с вещина и предотврати няколко опасни положения на моряците. Все пак последните 15 минути "акулите" отново упражниха натиск, но липсата на концентрация в завършващата фаза ги лиши от възможността за отбелязване на гол.

Следващата контрола на варненци е на 29-ти юни /събота/ срещу тима на Локомотив София. Срещата ще се играе в Банско.