Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Черно море разгроми шампионът Лудогорец с 3:1
Автор: Екип Varna24.bg 19:51 / 31.08.2013Коментари (9)4910
© Bulphoto
Черно море разгроми с 3:1 Лудогорец в мач от 7-ия кръг на "А" група. Попаденията за варненци реализираха Георги Божилов (31,54) и Даниел Георгиев (71). Точен за шампионът бе Фабио Ешпиньо (80).

Това беше първа загуба за наставника на Лудогорец Стойчо Стоев в "А" група. Той вече допусна две поражения в мачовете с Базел в Шампионската лига.

Срещата започна отлично за "моряците" на "Тича", които още 21-ата минута поведоха чрез Георги Божилов. Нападателят бе изведен зад отбраната на гостуващия тим от Георги Илиев и с удар по диагонала не остави шанс на Владислав Стоянов.

В края на полувремето главния рефер Вихрен Манев отмени чист гол на домакините. Централният защитник на варненци Александър Александров прати топката в мрежата след центриране от фаул, но страничният рефер вдигна флага за засада.

В 54-ата минута Черно море нокаутира своя противник с втори гол. Негов автор отново бе Георги Божилов, който отново след асистенция на Георги Илиев прати за втори път коженото кълбо във вратата на Владислав Стоянов.

Даниел Георгиев направи резултата класически в 71-ата минута. Симеон Райков направи за смях Кайсара и подаде към своя съотборник, който с точен удар препарира Стоянов.

Резервата Фабио Ешпиньо отсрами двукратните шампиони разписвайки се от пряк свободен удар десет минути преди края за крайното 1:3 за Черно море.

След поражението Лудогорец остава временно начело във временното класиране, като има актив от 15 точки, на 1 пред Литекс, който е с мач по-малко. Тимът на Черно море пък е вече 6-и с 10 точки.

Черно море - Лудогорец 3:1
1:0 Георги Божилов 21'
3:0 Дани Георгиев 71'
3:1 Фабио Ешпиньо 80'

Черно море: 33. Китанов, 25. Емилов, 15. Ал. Александров, 6. Котев, 4. Венков, 3. Д. Георгиев (Колев), 8. Бергонси, 11. Райков, 9. Бакари (Младенов), 21. Г. Илиев, 14. Божилов (Паланков);

Лудогорец: 21. Стоянов, 25. Минев, 27. Моци, 4. Мантула, 80. Кайсара, 18. Дяков (Ешпиньо), 23. Златински, 84. Марселиньо, 7. М. Александров, 93. Мисиджан (Бакалов), 99. Платини (Кишада);