Черно море изпусна ЦСКА, Бакари порти дузпа
Автор: Екип Varna24.bg 17:36 / 23.03.2014Коментари (0)1198
Тимът на Черно море изпусна да победи ЦСКА в мач от 28-ия кръг на "А" група. Възпитаниците на Георги Иванов-Гонзо завършиха наравно 0:0 срещу "армейците", а четвърт час преди края пропуснаха чудесна възможност за гол, след като от 11-метровия наказателен удар Бакари пропусна да отбележи.

Така черната серия на ЦСКА във Варна продължава. Софиянци нямат победа на "Ти­ча" от 6 години насам.

Двата тима започнаха доста предпазливо срещата и се отчетоха с далечни удари на Бергонси и Гъргоров, които не застрашиха вратарите Мболи и Китанов.

В 16-ата минута Черно море пропусна отлична възможност да поведе в резултата. След едно центриране в наказателното поле на "армейците" Ивайло Чочев успя с мъка да избие удар на играч на "моряците".

В 35-ата варненци претендираха за дузпа за игра с ръка на Ивайло Чочев след силен шут на Бакари, но реферът остана безмълвен.

ЦСКА отговори с опасен удар на Емил Гъргоров, който за щастие на Георги Китанов мина на метър покрай страничната греда.

Втората част започна с две отлични възможности за гол пред вратата на домакините, но Иван Стоянов и Милисавлевич не можаха до намерят очертанията на вратата.

Черно море отговори с коварен изстрел с глава на Кирил Котев в 64-та минута, който Мболи с мъка изби в корнер.

Последваха нови силни минути за "червените", но бранителите на "моряците" се справиха с нападателите на гостите.

Четвърт час преди края Черно море получи право да изпълни дузпа за нарушение на Менди срещу Бакари. Зад топката застана потърпевшият състезател на варненци, но изстрелът му срещна левия страничен стълб. Последва добавка на Коканов, но слабият му шут бе спасен от Мболи.

До края не се случи нищо опасно пред една от двете врати и тимовете си разделиха точките.

Черно море - ЦСКА 0:0

Черно море: Китанов, Александров, Котев-к, Ж.Атанасов, енков, Бергонси, Паланков, Окоро (Коконов), Бакари (Расим), Божилов, Домовчийски (Д.Атанасов)

ЦСКА: Мболи, Янчев, Менди, Милисавлевич, Чочев (Маркович), Попов, Гъргоров (к), Ди Вани (М.Петров), Фо-Поре, Крачунов, Ив. Стоянов (Тони Силва)