Спортните новини: Днес (2) | Вчера (1)
Черно море загуби от Шкендия в първата си проверка
Автор: Екип Varna24.bg 21:37 / 22.06.2014Коментари (0)1073
© Varna24.bg
Отборът на Черно море стартира със загуба проверките си Банско, където е на подготовка. Възпитаниците на Александър Станков паднаха с 0:2 от макендонския Шкендия, в който личаха имена на българските бранители Мартин Кавдански и Йордан Милиев. Двубоят бе наблюдаван и от наставника на Локомотив Пловдив Емил Велев. Следващият мач на Черно море в Банско срещу Хоризонт Турново от 18 часа на градския стадион "Свети Петър".

Старши треньорът на Черно море Александър Станков заложи на следния стартов състав: Китанов, Сашо Александров, Венков, Котев, Дани Георгиев, Ибрахим, Матиас, Коконов, Божилов, Бакари, Ж.Атанасов.

Мачът започна с много твърди единоборства, като още в първите десет минути, лекарският щаб на Черно море се наложи да влиза три пъти на терена. Двама от играчите на Шкендия бяха декорирани с жълти картони заради груба игра.

В 19-ата минута отборът на Черно море организира страхотна атака. Бакари проби отдясно и центрира много точно на крака на Коконов, който овладя добре и от четири метра стреля много силно по земя, но вратарят успя да избие.

Три минути по-късно Шкендия успя да излезе напред в резултата при една наглед безобидна ситуация. Куртиши пое една топка, напредна и с удар от около 25 метра успя да преодолее Китанов. Нова добра възможност за Черно море в 33-ата минута, когато Божилов получи топката в наказателното поле, стреля по диагонала, но топката профуча на покрай страничния стълб. В последната минута на първата част, Мухамед Усеини също имаше възможност да се разпише, но изстрелът му премина над напречната греда.

В 47-та минута след центриране в наказателното поле на Шкендия, Бекир Расим стреля с глава, но над напречната греда в аут.

В 65-ата минута тимът на Шкендия организира хубава атака. Селмани финтира много добре бранител на Черно море и стреля силно в напречната греда. Отбитата топка се върна при него, а защитник на "моряците" го фаулира на границата на наказателното поле. Зад топката застана Усеини, който с мощен и точен шут я прати в мрежата за 2:0 в полза на македонците.

Няколко минути преди края, дошлият на проби в Черно море, Амар имаше възможност да се разпише, но стражът на Шкендия реагира добре и изби.

Ето и съставите на двата тима.

Черно море: Китанов, Сашо Александров (46' Станчев), Венков (46' Димо Атанасов), Котев (46' Грънчов), Дани Георгиев (46' Бекир Расим), Ибрахим (46' Амар), Матиас (46' Паланков), Коконов, Божилов (46' Атанас Петров), Бакари (46' Живко Петков), Ж.Атанасов.

Шкендия: Йовановски, Бетауи, Милиев, Кавдански, Усеини, Нуриши, Имери, Куртиши, Вручина, Положани, Фазли (Вели, Бериша, Жуниор, Митров, Крелевски, Мурати, Селмани, Шакири)