Победи за варненските хандбални отбори

11:32 / 03.11.2014
350
Победи записаха варненските хандбални отбори в двубоите си от шестия кръг на първенството.

Спартак, който бе в осакатен състав, спечели много драматично при гостуването си на Осъм в Ловеч. Варненци водиха цял мач с по 3-4 гола разлика, но 15 секунди преди края допуснаха съперникът им да изравни. Все пак три секунди преди завършека на двубоя успяха да стигнат до победата, след която продължават да са лидери в класирането на мъжкото първенство. Най-резултатен за драматичния успех бе Веселин Станков с 8 гола, а Мирослав Владков вкара 7.

Вицешампионът Локомотив победи гостуващия Добруджа с 30:24 (12:15) в дербито от шестия кръг. Домакините наваксаха изоставане от 5 гола от първата част и със силна игра след почивката стигнаха до пълен обрат. Така с актив от 8 т. варненци се изкачиха на второто място във временното класиране, откъдето изместиха Добруджа.