Спартак с втора победа за сезона, победи с 2:1 Верея

17:23 / 29.11.2014
1172
Спартак записа втора победа от началото на сезона в "Б" група. В среща от 15 кръг "соколите" се наложиха с 2:1 над Верея като домакин.

Тимът на Иван Маринов-Маслара откри резултата в 19-ата минута, когато Кристиян Калудов, който днес празнува рожден ден, се разписа с глава след центриране от корнер.

Резултатът се запази непроменен до последните минути на мача. В 80-ата минута Николай Чипев удвои след центриране на Славомир Събков.

Три минути по-късно Верея успя да намали. Ивелин Илиев беше съборен от Събков в наказателното поле, а Живко Желев беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа. Тимът на Радостин Кишишев опита да стигне до изравнително попадение до края на мача, но не успя да вкара втори гол.

Въпреки победата Спартак остава на последното място в класирането с актив от само 6 точки. Верея (Стара Загора) има цели 10 точки повече.