Черно море удари с 5:0 Санта Хулия в Андора
Автор: Екип Varna24.bg 23:47 / 31.07.2008Коментари (0)2258
Черно море победи категорично и във втората среща от първия предварителен кръг на турнира за Купата на УЕФА срещу Санта Хулия. "Моряците" се наложиха с 5:0 и с общ резултат 9:0 продължават напред в турнира и очакват своя съперник, който ще бъде определен утре.

Срещата започна нервно за варненци, които трудно организираха играта си. Домакините първи организираха добри атаки, но Варела и Настри не уцелиха вратата. Постепенно обаче "моряците" влязоха в ритъм и Станислав Стоянов изстреля страхотен удар в 15-ата минута, преминал много близо до вратата. В 22-ата минута се стигна и до откриване на резултата в полза на българите. Йордан Юруков стреля силно с глава и защитник на домакините довкара кълбото в собствената си врата. Добрата игра на Черно море продължи и Георги Андонов отправи опасен удар, спасен с мъка от Тремонти. В 39-ата минута Юруков стреля силно от границата на наказателното поле и резултатът набъбна на 2:0 в полза на "моряците". Само три минути по-късно бе оформен класическия израз на резултата с ново попадение на Мирослав Манолов.

През второто полувреме Черно море бе пълновла
стен господар на терена. В 50-ата минута Георги Андонов напредна по дясното крило и втаратря на домакините Тремонти не се намеси добре и прати топката в собствената си мрежа. Отново Андонов оформи крайното 5:0 в 64-ата минута, засичайки отлично центриране на Периш. Домакините успяха все пак да създадат една опасност пред Карамфил Илчев и Ромео тресна гредата.

Малко по-късно Андонов си изпроси и червен картон за спор с противников футболист и ще пропусне следващия двубой от турнира. След това срещата просто се доиграваше и завърши без повече попадения.

Санта Хулия - Черно море 0:5 (0:4 в първата среща)
0:1
Юруков (22)
0:2 Юруков (39)
0:3 Манолов (42)
0:4 Тремонти (50-автогол)
0:5 Андонов (64)

САНТА ХУЛИЯ: Тремонти, Вагнер, Абидан, Чинос, Миралия, Ромеро, Пере, Спано, Порспел, Настри, Варела

ЧЕРНО МОРЕ: Илчев, Домакинов, Бачев, Александров, Рикардо, Юруков, Илиев, Петков, Стоянов, Манолов, Андонов