Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Черно море в първия кръг на УЕФА! Кривия и Андре бележат страхотни голове
Автор: Екип Varna24.bg 23:19 / 28.08.2008Коментари (0)1885
© Bulphoto
Черно море се класира за първия официален кръг на турнира за Купата на УЕФА, след като победи израелския Макаби (Нетания) с 2:0 в реванша, игран тази вечер на Националния стадион "Васил Левски". Варненци бяха постигнали благоприятен резултат в първата среща - 1:1, и сега им трябваше победа или нулево равенство.
Мачът започна по страхотен начин, след като в 8-ата минута Александър Александров-Кривия вкара уникален гол от над 40 метра. Той пое топката в близост до центъра на терена, видя че вратарят на гостите е излязъл напред, и го прехвърли с прецизно волле - 1:0. Малко по-късно "моряците" създадоха нова опасност в наказателното поле на Макаби. Адриан Фернандес нахлу с топката и бе съсечен от стража на гостите, но реферът от Латвия не отсъди дузпа. В 26-ата минута възпитаниците на Лотар Матеус имаха добър шанс да изравнят, но Карамфил Илчев се намеси добре. В 32-ата минута след опасна атака на Макаби Окоча стреля успоредно на вратата от непосредствена близост, но топката се размина на сантиметри от вратата.
На почивката Краси Колев замени принудително заради травма Карамфил Илчев. След 65-ата минута гостите осъществиха няколко поредни добри атаки, но защитата на Черно море се справи успешно, а на вратата Колев бе стабилен. В 76-ата минута след добра контратака на българите последва центриране в наказателното поле, където Кривия отклони топката към Рикардо Андре и той с хубав удар реализира за 2:0, с което сложи точка на спора.

Черно море - Макаби 2:0
Черно море: Илчев (46 Кр. Колев), Стоянов, Александров, Дяков, Периш, Петков, Илиев, Юруков, Александров-Кривия, Фернандес (69 Андре), Манолов (90 Д. Георгиев)
Макаби: Щраубер, Даян, Сабан, Хермон, Хаимович (46 Шехтер), Газал, Марин, Франсман, Менаше, Окоча, Киойо
Голмайстори: Александров (8), Андре (77)
Жълти картони: Кр. Колев; Даян, Шехтер
Съдия: Андрей Хитайло (Латвия)