Астери и ПСК Черно море блестят на турнира за купа "Пингвини“
Автор: Екип Varna24.bg 12:14 / 20.01.2015Коментари (0)515
© "Народно дело"
ПСК Черно море спечели 25 медала в първото издание на плувния турнир за купа "Пингвини", който се проведе на закрития басейн "Д-р Любен Лазаров" в ПК "Приморски". Организатори на спортния форум бяха ПСК Черно море и община Варна. Участваха117 състезатели от седем варненски клуба - ПСК Черно море, КПС Черно море, КПС Астери, СК Аква спорт, СК Черно море 69, КПС Варна и СКПС Албатрос.
Поканени за участие бяха и другите варненски клубове, но те не се явиха. Надпреварата бе за момчета и момичета във възрастта "Весел делфин". Първи в общото отборно класиране завърши Астери, пред ПСК Черно море и КПС Черно море. Астери е номер 1 и при момичетата, а лидери при момчетата са талантите от ПСК Черно море.

Най-силно от ПСК Черно море се изяви младата надежда Емилиян Еленков, който спечели 6 медала. Еленков извоюва пет златни отличия и един сребърен медал. Четирите му титли са в индивидуалните дисциплини, а едното злато и сребро - в щафетите. Съотборничката му Варвара Попова има сребро и четири бронзови отличия, от които три са в индивидуалните дисциплини и две в щафетите. Три медала спечели Костадин Векилов - злато, сребро и бронз, а в щафетите 4х50 м смесена и 4х50 м свободен стил отличия извоюваха още Бекярова, Ганева, Вълева, Тодорова, Димитров и Сушенок.

Организаторите наградиха състезателите - момче и момиче, събрали най-много точки по регламента на ФИНА. При момчетата индивидуалния приз грабна Емилиян Еленков от ПСК Черно море за плуването си на 50 м свободен стил, а при нежния пол наградата прегърна Калина Николаева от Астери за плуването си на 100 м свободен стил. Гости на турнира бяха зам.-председателят на ПСК Черно море Румяна Йосифова, Чавдар Трифонов и Надежда Парушева от УС на клуба и Георги Арнаудов от община Варна.

Младите надежди Емилиян Еленков от ПСК Черно море и Калина Николаева от Астери грабнаха индивидуални призове за най-добри постижения по показателите на ФИНА.

Варненски треньор се радва: Нямаме нито една загуба